Вбиті ФСБ «українські диверсанти» виявилися страйкболістами з Воронежа – аматорами рольових ігор з комп’ютерної гри S.T.A.L.K.E.R, з’ясували журналісти The Moscow Times. Відео ФСБ про «ліквідацію диверсантів» 23 листопада поширили російські федеральні ЗМІ, спецслужби стверджують, що вони нібито готувалися атакувати об’єкти енергетики у прикордонному Воронежі.
Журналісти знайшли профілі вбитих у соцмережах, а джерела у страйкбольному співтоваристві Воронежа підтвердили їхні особи. Одного із убитих звали Володимир Котовський. Ім’я іншого невідоме, чи він носив псевдонім Сталкер Фосген. Видання зазначає, що одяг на фотографіях людини з ніком Сталкер Фосген відповідає одязі на убитому з відео ФСБ. Одне з джерел показало журналістам оголошення в соцмережах, розміщене Сталкером Фосгеном, про продаж страйкбольної гвинтівки. Приміщення на фото в оголошенні співпадає з інтер’єром кімнати на кадрах ФСБ.
На відео ФСБ з оглядом приміщень передбачуваних диверсантів видно зошит із написом «облік особового складу угруповання „Свобода“» та прапор із емблемою у вигляді голови зеленого вовка у профіль та написом «Воля». Ця емблема належить угрупованню «Свобода» з української комп’ютерної гри S.T.A.L.K.E.R, пояснили співрозмовники видання з-поміж фанатів гри.
У програмі “Вісті” на телеканалі “Росія-1” убитих називали українськими терористами, а прапор “Свободи” з комп’ютерної гри замазали і заявили, що це символ української партії “Воля”, заснованої “громадянським сектором Євромайдану”. «Прапор ультраправої націоналістичної партії „Воля“. Такі прапори мали ультраправі на київському Майдані… Хто був їх замовником, зрозуміло й так», — говорив у репортажі кореспондент «Вестей» Олександр Ревунов.
За словами одного з джерел The Moscow Times, убиті були «дивними персонажами»: «Фосген був анархістом, бунтарем та підтримував Україну. Багато разів було забанено на іграх через порушення правил. Котовський — звичайний технар, роботяг зі своїми планами на життя. Був прихильником Навального», – розповів він.