Home » ЕКОНОМІКА » Відповідальний за громадський транспорт Сухомлин, а не Ткачук!

Відповідальний за громадський транспорт Сухомлин, а не Ткачук!

27.10.2017 року, на офіційному сайті міської ради Житомира, з’явився проект рішення про звільнення з посади заступника Житомирського міського голови з транспорту Дмитра Ткачука. Якщо депутати проголосують за це, з 9 листопада Дмитро Ткачук не буде більше відповідати за транспорт.

Не виключено, що це очевидний маневр влади: «скинути» негатив за провал в сфері громадського транспорту шляхом звільнення одного з заступників Сергія Сухомлина. Це дозволить міському голові стверджувати, що він вжив заходи політичної відповідальності за провал і змінює команду. Далі може бути типова мантра про те, що новому заступнику необхідний час – в тому числі для набору нової команди. А житомиряни мають потерпіти…

Автор цієї публікації постійно повторював і знову стверджує: Дмитро Ткачук є лише «реформаторською лялькою» Сергія Сухмолина! – Ткачук не мав повноважень и не міг приймати жодні ключові рішення в сфері міського транспорту. Ніякої деталізованої програми дій в транспортній сфері він не мав, і фактично залежав від міського голови за всіма управлінськими рішеннями.

Поза компетенцією Дмитра Ткачука – і навпаки, – в сфері можливостей Сергія Сухомлина, належали найбільш важливі рішення (повноваження):

Міськвиконком має повноваження визначати склад конкурсних комісій, затверджувати мережу маршрутів загального користування, тариф на перевезення, правила пільгового проїзду. Його може скликати і очолює міський голова, який має також право вето на рішення, що йому не подобаються. Виключно міський голова представляє кандидатури до складу міськвиконкому на затвердження міськради – тому, в принципі, неможливе формування опозиційної до міського голови більшості в цьому органі влади.

Міська рада має повноваження визначати структуру виконавчих органів – в тому числі відділу транспорту, затверджувати бюджет (видатки на пільгові перевезення, закупівлю автобусів чи тролейбусів), бюджетні програми, кредитні угоди (на закупівлю автобусів чи тролейбусів), створювати чи ліквідовувати комунальні підприємства. Сесії міської ради скликає Сергій Сухомлин – і він же контролює депутатську більшість та має право відкладального вето, для подолання якого необхідно мати 2/3 голосів депутатів.

Кадри. Призначення начальника управління транспорту, спеціалістів, директора ЖТТУ та «Житомиртранспорту» відноситься до компетенції міського голови – Дмитро Ткачук не міг без згоди Сергія Сухомлина вибудовувати свою команду.

Зовнішній вплив. До ключових проблем громадського транспорту Житомира належать приміські перевезення під контролем облдержадміністрації – і якщо для Сергія Сухомлина голова ЖОДА Ігор Гундич був партнером і очільником його передвиборного штабу, то Дмитро Ткачук жодного пливу на обласну владу не має. Аналогічно не мав можливості Дмитро Ткачук ефективно взаємодіяти з поліцією, прокуратурою, Антимонопольним комітетом, транспортною інспекцією, нацкомісією електроенергетики, міністерствами – міську владу представляє міський голова, а не його заступник. І без рішучих дій міського голови, не буде жодної ефективної взаємодії!

Громадсько-політичний та інформаційний вплив. Його у Дмитра Ткачука не було – немає власних ЗМІ, політичних зв’язків чи фінансових можливостей. А от у Сергія Сухомлина такий вплив є – і від нього залежало, яка інформаційна хвиля щодо транспорту буде розповсюджена.

Тому не можна відволікати увагу на цей кадровий крок: Сергій Сухомлин несе персональну відповідальність за ситуацію, яка склалася сьогодні в житомирському громадському транспорті – і ніякі звільнення чи нові призначення тут нічого не змінять!

Допоки міський голова не буде нормально організовувати роботу виконавчих органів і комунальних підприємств – а не шукати можливості для «ласих» тендерів, покращень годі очікувати. І примусити Сергія Сухомлина не красти, прикриваючись Фещенками і Ткачуками, може лише персональний тиск на міського голову: або організовуєш роботу і нормалізуєш галузь, або дострокове звільнення з посади і тюрма! – Ніякі усунення з посад та кадрові маніпуляції не мають звільняти Сухомлина від цього простого вибору.

Інакше ми будемо постійно слухати про якийсь обставини і погані кадри – на фоні святого Сєрьожі, який ні за що у місті не відповідає, і невідомо чому вирішив проміняти свій бізнес на посаду міського голови з невеликою зарплатою…

Богдан Бондаренко

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*