Home » Кримінал » Зубко має інтерес в «Асконі», тому Гундич бездіє?

Зубко має інтерес в «Асконі», тому Гундич бездіє?

Команда Порошенко: Гундич, Сухомлин, Зубко, Розенблат

Багато місяців команда ГО «Збереження лісів Полісся» – за підтримки небайдужих житомирян, веде кримінальне провадження проти ТОВ «Аскона-Південь», її фіктивної оболонки (іншої ТДВшки) та посадових осіб держорганів. Предмет провадження: незаконне захоплення частини земельної ділянки лісу – з огородженням, вирубкою лісу, бетонуванням та розміщенням там частини виробничого циклу.

Житомирське районне відділення поліції явно гальмує слідство – Богдан Коротун місяцями не міг ознайомитися з матеріалами кримінального провадження. Щодо слідчих дій, то якщо б адвокат потерпілих не оскаржував незаконні дії та бездіяльність слідчих – включаючи невизнання потерпілих, провадження давно б було б закрите.

Лісники також відмежувалися від цього провадження: через три роки (влітку 2018) лише оштрафували посадову особу ТОВ «Аскона-Південь» за незаконну вирубку лісу – після незручних запитів ГО «Збереження лісів Полісся» та звернення Наталії Куркчі із заявою про злочин (службову недбалість) до прокуратури Житомирської області.

Лісників теж ніхто не турбує: Руслана Карчевського та Андрія Курінського ніхто не відсторонив, підозри щодо службової недбалості із лісом у справі ТОВ «Аскона-Південь» не висунув. Звісно, в умовах масового випилу лісу по всій області – за який звільняли і мабуть повернули на посаду облпрокурора Любомира Війтовича, обласна прокуратура не може порушувати кримінальне провадження на керівника ДП «Житомирське ЛГ» та посадових осіб ЖОУЛМГ (обл.-ліс-управління). Якщо притягнути за незаконний випил лісу лише на 1 га землі Руслана Карчевського та Андрія Курінського – то чи будуть у майбутньому надходити хабарі з незаконного випилу та експорту лісу Олегу Мостиховському? Чи зможе тоді отримувати хабарі Любомир Війтович? Чи зможе тоді «підгодовувати» Генпрокурора Юрія Луценко, що розкритикував його за бездіяльність з масовим випилом лісу на Житомирщині – і потім повернув його на посаду? – Ні, випил лісу не припинили: мабуть бездіяльність полягала в недостатньому рівні «відкатів» (хабарів) з цього випилу та незаконного експорту під виглядом дров?

Але найбільш цікаву позицію – бездіяльності, займають підлеглі Ігоря Гундича з Житомирської обласної державної адміністрації. Річ в тому, що як державний орган, Житомирська ОДА вказана у земельному кадастрі як власник земельної ділянки лісу № 1822083200:05:000:0846. Отже, якщо відбувається самозахоплення частини цієї земельної ділянки, знищується на ній ліс, відбувається бетонування та промислове використання – хто має бути першим потерпілим у кримінальному провадженні? Правильно – формальний власник земельної ділянки, тобто Житомирська облдержадміністрація.

Гундич: губернато-сенокос

До Ігоря Гундича зверталася Наталія Куркчі і голова ЖОДА навіть імітував якусь діяльність – провели засідання та виїзд комісії. Тобто імітували дії із захисту державних інтересів, але не зробили нічого необхідного для захисту інтересів громадян (співвласників лісу та землі за ст. 13 Конституції України) та держави. Досі облдержадміністрація ігнорує кримінальне провадження, і ніяк не допомагає команді ГО «Збереження лісів Полісся» притягнути рейдера – ТОВ «Аскона-Південь», до відповідальності за рейдерське захоплення державної землі та лісу!

Херсонські рейдери прикриваються якимось сервітутом на право проїзду – наданого іншому підприємству, яке не працює. Цей користувач сервітуту – ТДВ “ЖИТОМИРСЬКИЙ ДЕЗНУ”, не веде власної окремої діяльності і використовується ТОВ «Аскона-Південь» як поручитель, іпотекодавець та орендодавець. То чому ж це не бачить Житомирська ОДА і не скасовує «сервітут на право проїзду» для ТДВ, яке не має власного транспорту та виробничої потреби для проїзду (бо має окремий провулок під’їзного шляху)? Чому не бачить рейдерське захоплення лісу і не реагує на це? Чому юристи ЖОДА не займаються підтримкою слідства в якості представників потерпілого?

Може тому, що Гена Зубко має свій незаконний інтерес – отже Ігор Гундич не хоче створювати йому проблеми з ТОВ «Аскона-Південь»?

Богдан Бондаренко

Сподобався текст? Бажаєш більше текстів від автора? Є можливість підтримати автора, щоб він мав можливість працювати над іншими публікаціями? – Ви можете перерахувати йому «подяку» на банківську картку Приватбанку 5169-3600-0281-3495.

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*