З такою заявою виступив генсек ООН Антоніу Гутерріш у вівторок у Нью-Йорку на відкритті загальнополітичної дискусії (загальні дебати) 77-ї сесії Генеральної асамблеї (ГА) ООН.
«Геополітична роздробленість завдає удару по роботі РБ ООН, атмосфері співробітництва та функціональності норм міжнародного права. Так продовжуватися не може!», – сказав він.
Генсек дав високу оцінку «зерновій угоді», що була досягнута за підтримки Туреччини, назвавши її «надією» та «чудом».
Він зазначив, що необхідно продовжувати знімати всі перешкоди для експорту добрива.
«Необхідно продовжити усунення всіх перешкод, що залишилися, для експорту російських добрив та їх компонентів, у тому числі аміаку. У разі відсутності негайних заходів ми зіткнемося з глобальним дефіцитом добрив, що швидко набуде масштабів світового дефіциту продовольства», – попередив він.
Генсек ООН зазначив далі, що соціальні мережі, засновані на моделі перетворення гніву, злості та негативу у грошові доходи, завдають непоправної шкоди суспільствам.
Гутерріш також привернув увагу до проблеми кліматичних змін.
«Кліматичні катаклізми, що траплялися раніше за все життя, незабаром можуть почати відбуватися раз на рік.
Він назвав першочерговим завданням кожного уряду та міжнародної організації закінчити «самовбивчу війну проти природи» і закликав покласти їй край. При цьому він вимушено констатував, що «незважаючи на переважну громадську підтримку в усьому світі», заходи щодо боротьби зі зміною клімату відсуваються на другий план.
Генсек вважає, що до 2030 року глобальні викиди парникових газів слід скоротити на 45 відсотків. Таким чином, залишиться надія на досягнення нульового рівня викидів до 2050 року.
Генсек ООН також закликав країни з розвиненою економікою обкладати податком надприбутки компаній, що працюють з викопним паливом.