Home » Коментар експерта » Андрій Лактіонов про житомирського нардепа Розенблата та його ще одну невиконану обіцянку

Андрій Лактіонов про житомирського нардепа Розенблата та його ще одну невиконану обіцянку

22643199_1915886848677605_1184330093_oЖитомиряни дуже добре знають свого народного депутата Розенблата, з яким трапилася ще одна надзвичайно резонансна подія. У четвер, 19 жовтня, детективи національного антикорупційного бюро України в міжнародному аеропорту «Київ» вже перед самим злетом зняли з літака «Київ-Кьольн» та затримали народного депутата України Борислава Розенблата, який підозрюється в отриманні хабара у 285 тисяч доларів та мав намір покинути територію України та вилетіти за кордон.

Нагадаю, що Верховна рада України зняла недоторканності з народного депутата від Житомира Борислава Розенблата. Солом’янський райсуд міста Києва зобов’язав Борислава Соломоновича внести 7 мільйонів гривень застави, здати закордонні паспорти і носити електронний браслет. Після того суду Розенблат пообіцяв виконати все, що написано в ухвалі суду.

Борислав Розенблат вніс 7 мільйонів гривень застави і дозволив вдягнути на себе браслет. Проте здати свої закордонні паспорти відмовився.

А 16 жовтня 2017 року народний депутат України від Житомира Борислав Розенблат повідомив, що закінчився строк дії зобов’язання носити електронний браслет стеження та встановленої для нього заборони на виїзд за кордон. Наступного дня, 17 жовтня, з Розенблата зняли електронний браслет і Борислав Соломонович заявив, що він нікуди не дінеться і буде сприяти прозорому та об’єктивному розслідуванню. І вже 19 жовтня, у четвер, народний депутат України Розенблат із своїм дипломатичним паспортом у міжнародному аеропорту «Київ» успішно пройшов прикордонний контроль та зайняв своє місце у літаку, що мав його відвести до німецького міста Кьольн. А далі – до рідного міста Дортмунд, де Борислав Соломонович зареєстрований і має дозвіл на проживання у Німеччині впродовж необмеженого часу.

Але не так сталося, як гадалося. Підозрюваного в отриманні хабара від представника іноземної компанії за сприяння у видобутку бурштину у 285 тисяч доларів США нардепа Розенблата перед самим вильотом, прямо в салоні літака, затримали детективи національного антикорупційного бюро України.

Після затримання в національному антикорупційному бюро України повідомили, що Розенблат планував вивезти засоби комунікації, які могли містити інформацію про приховування слідів раніше скоєних злочинів та спілкування між його учасниками, матеріальні та грошові цінності, а також інше майно для запобігання його арешту в рамках кримінальної справи.

В ході обшуку, проведеного безпосередньо в літаку, детективи НАБУ вилучили у Борислава Розенблата мобільні телефони, планшет, зовні схожі на коштовності вироби, емітовані іноземними банками платіжні картки, паспорт громадянина України для виїзду за кордон та дипломатичний паспорт.

Також в НАБУ повідомили, що народний депутат Розенблат для перетину кордону використовував дипломатичний паспорт, хоча його поїздка була приватною.

До чого тут Розенблат та його Кьольн із Дортмундом, запитаєте? А до того, що нардеп від Житомира Розенблат, нібито, обіцяв нікуди не дітися і сприяти прозорому та об’єктивному розслідуванню. А вийшло, ну ви вже самі знаєте як…

На цьому все і всього всім доброго.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*