Home » СУСПІЛЬСТВО » КОМУНАЛЬНИЙ ТЕРОРИЗМ В ЖИТОМИРІ

КОМУНАЛЬНИЙ ТЕРОРИЗМ В ЖИТОМИРІ

10 січня 2024 року більше сотні громадян зібралися на Хрещатику біля будівлі Київської міської державної адміністрації, під час сесії міськради, на мітинг-протест проти корупції і хабарництва житомирських бариг та чинуш. Акцію організували активісти «Союзу воїнів-добровольців» (СВД), а присутні скандували: «Бариги грабують – в Кремлі аплодують!» та «Чиновник хабаря взяв! Путін йому «дякую» сказав!».

Але в Житомирі і в вус не дмуть. Їм схоже, всерівно, що в місті купа проблем з комунальним господарством, з екологією, якістю питної води і так далі. Мер міста Сергій Сухомлин займається, схоже, тільки розпилом грошей і піарами на порожньому місці.

Ранок четверга 18 січня 2024 року не для всіх житомирян виявився таким звичайним. Міські дороги і тротуари вкрилися суцільним льодом, а ось всюдисущої, зі слів міської влади, комунальної техніки, було не бачити. Від слова зовсім. Вже ближче до обіду, коли розтанув лід, ми, традиційно почули від Олександра Шевчука, заступника мера, який відповідає за транспорт і дороги про те, як цілу ніч, не змикаючи очей, комунальні служби боролися зі страшною стихією.

Може мер знову поїхав до теплого Цейлону зимувати, як кілька років тому, поки житомиряни тонули у снігу, або до маєтку в Чорногорії з м’яким кліматом чи кататися на байдарках. Для таких, як сухомлини війни не має, а грошей повні кармани, роздербанені з «плиткі на крові»

Сухомлин – вірний соратник Порошенко (підозрюваний у держзраді)

Відсутність теплоізоляції на трубах опалення у підвалах, відсутність других дверей у тамбурах, одинарне скління вікон на сходових клітках це призводить до величезних невиправданих тепловтрат, які містяни змушені покривати зі свого гаманця. При тому, сам мер та його компанія вирішили ще економити на комуналці.

Так, 5 січня 2024 року стало відомо, що у Житомирі з метою економії бюджетних коштів планують скоротити працівників комунальних підприємств та працівників міської ради. Про це у інтерв’ю Суспільному розповів Житомирський міський голова Сергій Сухомлин. Різниця в тарифах, відшкодування нестачі зарплатні, можливе просідання ПДФО та інші чинники призвели до викликів у формуванні бюджету на 2024 рік.

«Сухомлин, а що з твоєю обіцянкою знизити комунальні тарифи, котру ти дав ще перед минулою каденцією? Де твій «здоровий лобізм», котрим ти кічився натякавши на підручного Порошенка (підозрюваний у держзраді) – Зубка? Чому за твою брехню повинні розплачуватися сіромашні роботяги?» – прокоментував подію голова СВД Євгеній Кузнєцов.

Бог шельму позначає. Майже відразу стали явними наслідки цього рішення. 12 січня 2024 року всі центральні вулиці(!!!) Житомира лишилися без світла через знеструмлення понад 20 підстанцій. На вулицях Хлібній, Небесної сотні та інших аптеки та магазини працювали на генераторах. Між тим ЧП трапляються раз від разу. Так, 3 листопада 2024 року, з 15:00, обласний центр Житомир повністю відключений від водопостачання через складну аварію на каналізаційному колекторі.

Але не тільки труби, але і якість води залишає бажати кращого. За період війни місто зіткнулося з екологічними проблемами. Житомир стоїть на річці Тетерів. На території міста два водосховища. Житомирський міський голова Сергій Сухомлин, наголосив, що протягом останніх 10 років стан водосховища Відсічне, що забезпечує Житомир водою, погіршився в чотири рази. Він сказав, що на стан води у річці також впливають стоки з полів, що обробляються. За його словами, першу чергу реконструйованих за кошти Світового банку очисних споруд води на комунальному підприємстві «Житомирводоканал» планують здати в експлуатацію до кінця цього року, а другу – до червня-липня 2024 року.

А це лише обіцянки, тому з кранів у житомирян тече вода якось нетипового кольору, а якщо кажуть містяни «ще не сеульська, але вже питна вода»?

«І знову брехня Сухомлина. В минулу каденцію він об’єднав свою перевиборну програму з програмою такої собі раніше судимої громадянки Чиж із партії-банкрота «Самопоміч». Так ось, ці політичні пройдисвіти обіцяли воду з під крану, таку ж чисту, як у Сеулі (столиця південної Кореї – прим.ред.). І ость за пустопорожні розмови пересічні містяни платять своїм здоров’ям» – пояснює голова СВД Євгеній Кузнєцов.

Коментарі зайви, але ми не будемо здивовані, якщо раптом у місті почнеться пандемія не Ковіду-19, а жовтухи та дизентерії.

Але це не єдина екологічна проблема міста. На околиці Житомира розпочав роботу перший в Україні сміттєпереробний завод, побудований за гроші приватного інвестора. Проектна вартість будівництва становила 9 млн євро. Потужність заводу 85 000 тонн на рік. Будівництво заводу було завершено ще у лютому 2022 року, але через воєнне вторгнення Росії запуск відклали. Завод будували спеціалісти з Хорватії. Мер Житомира підкреслив, що міська влада свідомо не анонсувала відкриття заводу з «міркувань безпеки», але питання якої саме: політичної чи екологічної? .

Заводи такого плану- це добра справа, але що робитимуть з димом? Та наскільки відповідали еко-нормам хорватські фахівці? Чи не має й тут ризику того, що банальне «відмивання грошей» призведе до погіршення еко-обстановки, як це відбувалося у промислових центрах Уралу та Сибіру, де отруйні дими до сих пір вікидуть у атмосферу, в результаті росіяни передчасно помирають від онкології. Там, ясна річь, народ не рахують, а що ми й далі будемо брати з них приклад, а не будувати здорове (й в екологічному й в медичному й в інших сеансах) суспільство? Або у Житомирі почнеться ще й онко-пандемія?

Якщо в Києві вимагали розслідування анти-народної діяльності мера, то й в самому Житомирі теж були спроби протестувати, але на жаль мляві. Так, 27 жовтня 2023 року спалахнув скандал: жителі міста обурені, що під час повномасштабної війни у місті вкладають дорогу бруківку та плитку. Містяни зібрались на акцію протесту із закликами раціонально використовувати бюджет в умовах війни. За словами ветерана АТО, активіста Олександра Швецова, у багатьох місцях лежав або абсолютно нормальний асфальт, або ціла плитка, яку влада вирішила зняти, щоб покласти нову.

«Це масова абсолютно ситуація, бо це відбувається по всьому місту. Весь Житомир, щоб ви розуміли, в бруківці цій. Якщо бруківка десь не покладена, то стоять просто великі гори цих плиток, які видно, що буквально вчора-сьогодні завезли, і що на цьому місці будуть класти. Тому і виникають у нас такі думки про те, що просто наші чиновники на цьому відмивають кошти», – зазначив активіст Олександр Швецов.

Деякі містяни постали питання до нашого мера: Чи є у Житомирі укриття, де люди можуть перечекати лихий час тривоги? Що для нього у пріоритеті – безпека мешканців міста чи дерибан бюджету на будівництві нахер нікому не потрібних в час війни скверів?

У зв’язку зі проблемою скверів у Сухомлина почали твердити, що закінчиться війна вже скоро. Один з ораторів промовив: «Запам’ятайте, товариші Розенблати, питання так навіть не стоїть: дрони чи бруківка!»

У боротьбі між фінансуванням скверів та фінансуванням негайних потреб ЗСУ впевнену перемогу здобуло фінансування скверів. За активної підтримки мера та міських депутатів сквери перемогли. Тому з повною на те підставою багато хто вважає, що у місті «скверний мер та скверние депутати». Але це дуже серйозний злочин: якщо буде доведено прямий умисел на розкрадання коштів на ЗСУ (а ремонт скверів –це погане приховане прикриття), то ц вже навіть не колабораціонізм, а пряме пособництво країні-агресорці, нова стаття КК України, санкція якої передбачає ув’язнення до 12 років. А згадаймо паралельно й справу друга-компаньйона Сухомлина, бізнесмена зі зв’язкам у країні-агресорі Борислава Розенблата, який постав ЗСУ відверто неякісні дрони.

Всі ці обставини повинні бути ретельно досліджені. А злочинці, у раз підтвердження їх вини, повинні сидіти у тюрмі.

18 грудня 2023 року в Житомирській громаді презентували проект бюджету на 2024 рік. Доходи планують на рівні понад 4 мільярди гривень. Того же дня після цієї презентації на виконкомі проекту бюджету Житомирської міської громади на 2024 рік депутат Житомирської райради Олександр Міщенко виступив із зауваженнями до міськради щодо суми, запланованої на 2024 рік на підтримку Сил безпеки та оборони. Депутат навів у приклад Луцьку міську раду, де, з його слів, на наступний рік в бюджеті на ці цілі запланували мільярд гривень. Тоді як в бюджеті Житомира ця сума закладається на рівні 285,9 мільйона гривень, а куди піде решта?

20 грудня на черговому засіданні виконкому Житомирської міської ради виникла суперечка між депутатом Житомирської райради Олександром Міщенком та членами виконкому на чолі з міським головою Сергієм Сухомлином. Причиною стали суми зарплат заступників Житомирського міського голови, які, за словами Міщенка, є більшими, ніж у міського голови, і які можна зменшити. При тому декларації Житомирського міського голови Сергія Сухомлина за 2022 рік станом на 20 грудня 2023 року в реєстрі не було. Куди пішли гроші? Це теж потребує додаткового розслідування.

Але мер Сухомлин явно вважає за краще мовчати, а не говорити, і дуже він вже любить все приховувати, не тільки декларації, а й розпорядження. На сайті Житомирської міської ради у 2023 році з більш ніж 900 цьогорічних розпоряджень мера Сергія Сухомлина станом на ранок 7 грудня 2023 року були оприлюднені лише 74, що становить менше ніж 10% від загальної кількості.

У кабінеті Сухомліна стіна була прикрашена портретами Махатма Ганді та Володимира Зеленського. А стосовно Махатми Ганді, проповідника миру та пацифізму за будь-яку ціну (навіть поневолення), можна сказати, що під часів війни – це вже лицемірство. Але не дарма індійська тема тут виплила. Під час чуйного керівництва містом мером Сухомлиним, його околиці почали нагадувати трущоби Індостану.

Якщо пройтися по околицях Житомира, мало не на кожному кроці можна побачити дивні і досить безглузді архітектурні рішення, що перетворюють місто Житомир в позбавлений смаку районний центр або навіть недоглянуте село. Втім, деякі села зараз виглядають набагато краще глухого Житомира. Всі ці непоказні павільйони, недоладні ларьки на газонах прибудинкових територій, непоказні пластмасові добудови, що стирчать з житлових будинків, під виглядом магазинів, аптек, ломбардів і повна відсутність розуміння того, що місто має розвиватися.

Мало хто взагалі в курсі, що в міській раді є така посада, як головний архітектор. Його основне завдання-працювати над тим, щоб місто ставало красивіше, продуманіше і зручніше. Дивитися за тим, щоб проекти реконструкцій і будівництв мали сенс не тільки на папері, але і в житті. Працювати з муніципалами, щоб ті боролися з безконтрольною потворною рекламою. І, головне, контролювати, що в нашому місті будуватися, де і як.

Але, гладко було на папері, але забули про яри. Креатура мера – головний архітектор Житомира Ольга Бронштейн (варто дослідити її родинні та комерційні зв’язки), виходець з приватних компаній, які зараз частенько виграють різного роду тендери, більше схожа на засланого «козачка», головне завдання якого, зробити все, щоб Житомир виглядав ще гірше і потворніше, ніж був до її призначення на посаду.

І тут виникає одне єдине питання: чи дійсно це проплачена навмисна діяльність, як у пісні «всі секрети по кишенях, я гуляю з доберманом» або ж вона звичайнісінька архітекторка-дилетантка?

Для Сухолина цілком природно призначати не просто дилетантів, а злочинців на посади. Так за минулої каденції на посаду заступника міського голови з питань транспорту було призначено засудженого (з непогашеною судимістю) за транспортний злочин Ткачука, чия головна заслуга – це перебування, як і мер в команді Порошенка (підозрюваний у держзраді).

“Яйця по 17 грн” нагороджують “плитку на крові”

Недавно в інтернеті опитування проводили,де просили оцінити місто Житомир чи громаду за різними показниками:чи легко знайти роботу,рівень зарплати, стан доріг,безпека,архітектура, дозвілля тощо. А що можна написати за Житомир(чи за область)? Одні мінуси! Безробіття, бідність, ями замість доріг, а ще й високий рівень злочинності; часто нікуди вийти в вільний час, бо недостатньо заходів, клубів за інтересами тощо. Зате повно депутатів,політиків та чиновників, які не представляють декларації, а під час війни займаються різними кепським справами.

На наш запит до Сергія Сухомлина, з висвітленням претензій до нього мітингарів, міський голова повідомив, що нічого не може сказати. Належність до команди підозрюваного у держраді Порошенка та одіозного Розенблата мер Сухомлин не спростував.

Чому протест пройшов саме у Києві, запитали ми у організатора.

«По-перше, житомиряни налякані. Бояться помсти. Всі знають, як команда Сухомлена-Розенблата розправляється з неугодними ЗМІ та журналістами, напади на газету «Патріот», побиття та «наїзди» силовиків. Всі ці лежебоки в погонах знаходяться в кишені у цієї мафії. По-друге, вся опозиція, включаючи «слуг народа» мають свій шматок від бюджету, квоти роздає Сухомлин. Тому надії на них мало. По-третє, сухомлини-розенблати що вкрали гроші на дрони, підставили під загрозу всю Україну та здійснили диверсію в інтересах Московії. По-четверне, через політичні фракції в Київській міськраді, ми хочемо денести інформацію до найвищого керівництва держави! Скільки ще ми будемо терпіти цей комунальний тероризм?» ̶ емоційно пояснив голова СВД Євгеній Кузнєцов.

В Житомирі не має опозиції. Житомиряни терпеливі та готові зносити всі знущання та не виконані обіцянки Сухомлина, а ось столиця, то інше. У них уривається терпець від всеукраїнських художеств житомирського порошенківського клану: Зубко, Розенблат, Сухомлин, Рабінович та інші.

Минуло 33 роки. Україна — незалежна держава. Розвалився Радянський Союз, компартія згинула разом зі своєю ідеологією. Ухвалили Конституцію, яка установила, що народ шляхом виборів здійснює владу як через органи державної влади, так і через обрані ним органи місцевого самоврядування — рівною мірою. Триває велика війна з Росією. Здавалось би, має бути принаймні повага до людей, які вже зробили свій внесок у перемогу над ворогом і далі його робитимуть.

Артур Журбенко, Правовий Контроль

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*