Home » Міжнародні відносини » Білорусія знову отримає економічну допомогу від Росії

Білорусія знову отримає економічну допомогу від Росії

Керівництво Росії прийняло рішення про підтримку економіки Білорусії. Про це заявив президент Білорусії Олександр Лукашенко, приймаючи з доповіддю міністра закордонних справ країни Володимира Макеєва, передає агентство БЕЛТА.

«Президент Росії і прем’єр не тільки пообіцяли, але прийняли рішення про підтримку економіки Білорусії, як би не було складно в Росії», – зазначив Лукашенко. Він додав, що під час недавніх зустрічей з Володимиром Путіним і Дмитром Медведєвим сторони домовилися «разом виходити з економічної ситуації».

Зустрічі з президентом і прем’єром Росії пройшли у Олександра Лукашенка на початку лютого в Сочі, де білоруський лідер проводив короткострокову відпустку.

Росія регулярно надає Білорусії економічну допомогу. Останній транш Мінськ отримала 28 липня минулого року. Тоді Міністерству фінансів Білорусії надійшли кошти російського державного кредиту на суму 760 мільйонів доларів. Позика надана на 10 років в рублях. Угода також передбачає чотирирічний пільговий період – в найближчі роки Білорусь по кредиту платити не буде.

У квітні минулого року Москва надала Мінську рублевий кредит розміром 110 мільйонів доларів. Кошти пішли на погашення відсотків по іншому російському кредитом, виданим у 2010 році.

31 березня 2015 року Білорусь повністю розплатилася з Міжнародним валютним фондом за кредитом на суму 3,5 мільярда доларів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*