Home » СУСПІЛЬСТВО » Більшість росіян назвали головною загрозою зубожіння

Більшість росіян назвали головною загрозою зубожіння

Понад половину (53 відсотки) росіян вважають, що більш за все Росії загрожує зростання цін і зубожіння населення. Як повідомляє «Інтерфакс», згідно з соціологічним опитуванням, проведеним «Левада-центром», 49 відсотків громадян бояться економічної кризи, 35 відсотків – безробіття.

Крім того, 27 відсотків опитаних побоюються військових конфліктів за межами країни, 16 відсотків – невизначеності майбутнього, і 15 відсотків – зростання напруженості у відносинах з країнами Заходу.

Переважна більшість респондентів (82 відсотки) погодилися з думкою, що в країні зараз економічна криза, кожен п’ятий (21 відсоток) вважає, що вона буде дуже тривалию і її наслідки будуть проявлятися на протязі багатьох років.

На думку 22 відсотків росіян, зараз важко сказати, як довго триватиме криза і наскільки глибокою вона виявиться. Ще 23 відсотки вважають, що вона триватиме не менше двох років, 18 відсотків відводять їй рік або півтора.

Не побачили кризи в російській економіці 12 відсотків учасників опитування. 16 відсотків не погодилися з тим, що в Росії починається різке зростання цін, суттєве зниження рівня життя населення, погіршення економічного становища країни. При цьому 75 відсотків вважають, що все це має місце.

Відповідаючи на питання про причини кризи, 47 відсотків опитаних вказали на падіння цін на нафту, 33 відсотки звинувачують корумповані органи влади, 29 відсотків пов’язують кризу з особливостями російської економіки, 27 відсотків назвали головною причиною західні санкції, а 26 відсотків – зростання витрат на оборону, безпеку і утримання держапарату на шкоду витрат на соціальні потреби.

За словами 59 відсотків росіян, ціни на послуги і товари, які вони купують, виросли за останній рік на 15-50 відсотків. Кожен п’ятий зауважив зростання цін на 50-100 відсотків.

Опитування проводилося в грудні-січні серед 1600 чоловік в 137 населених пунктах 48 регіонів Росії.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*