Home » АРМІЯ » Яценюк назвав термін інтеграції армії України в НАТО

Яценюк назвав термін інтеграції армії України в НАТО

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що інтеграція армії країни в НАТО буде проведена в 2016 році. Про це 11 лютого повідомляє видання Gazeta.ua.

«Ми фактично переходимо на контрактну армію, і українські збройні сили де-факто мають стати членами НАТО, вони повинні повністю відповідати стандартам і критеріям Північноатлантичного альянсу», – сказав Яценюк.

13 грудня минулого року президент України Петро Порошенко назвав вступ до Євросоюзу і НАТО головною метою країни. Він заявив, що останнім часом підтримка населенням євроатлантичної інтеграції зросла з 16 до 70 відсотків.

«Прямо можете говорити – в перспективі вступ до Європейського союзу і вступ в НАТО», – сказав український лідер.

12 листопада Верховная Рада України дозволила допуск солдатів НАТО на територію країни для участі в армійських навчаннях. Після цього в кінці листопада на Яворівському полігоні у Львівській області прибули 1,5 тисячі американських військовослужбовців.

У грудні 2014 року Верховна Рада скасувала закон 2010 року, який фіксував позаблоковий статус країни. Таким чином, Київ отримав юридичну можливість приєднатися до будь-якого військово-політичного альянсу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*