Home » Війна » Близько 60 країн ООН осудили Росію за незаконні псевдовибори на тимчасово окупованих територіях України

Близько 60 країн ООН осудили Росію за незаконні псевдовибори на тимчасово окупованих територіях України

Майже шістдесят країн ООН виступили зі засудженням спроб Російської Федерації провести нелегітимні президентські “вибори” на тимчасово окупованих територіях України.

Згідно зі спільною заявою, яку зачитав перед засіданням Ради Безпеки ООН у Нью-Йорку постпред України при ООН Сергій Кислиця, понад шістдесят країн виказали рішуче засудження нелегітимним спробам Росії провести “вибори” президента Росії на тимчасово окупованих територіях у межах міжнародно визнаної території України.

У заяві зазначено, що проведення виборів на території іншої держави-члена ООН без її згоди є відвертим порушенням принципів суверенітету та територіальної цілісності. Вона також нагадує, що згідно з міжнародним правом такі вибори не мають жодної юридичної сили.

Країни-підписанти закликали всі держави та міжнародні організації не визнавати жодних змін статусу цих регіонів і утримуватися від будь-яких дій чи угод, які могли б бути витлумачені як визнання зміненого статусу.

Заяву підписали, крім України та країн Європи, Японія, Австралія, Аргентина, Канада, Ліберія, Маршаллові острови, Нова Зеландія, Палау, Південна Корея, США, Уругвай, Чилі, Коста-Ріка, Ізраїль.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*