Home » Міжнародні відносини » Франція, Іспанія та Португалія домовилися про “зелений енергопровід”

Франція, Іспанія та Португалія домовилися про “зелений енергопровід”

Франція, Іспанія та Португалія домовилися про створення “зеленого трубопроводу” під Середземним морем, по якому можливо буде прокачувати природний газ, а у майбутньому – водень.

Про це повідомляє Associated Press, пише “Європейська правда”.

Лідери країн говорили про це у Брюсселі на полях саміту ЄС. У спільній заяві вказують, що проєкт з умовною назвою BarMar, є найоптимальнішим способом сполучити Іберійський півострів та Центральну Європу.

За словами прем’єра Іспанії Педро Санчеса, ідея полягає в тому, щоб з’єднати Іберійський півострів з рештою Європи під Середземним морем, трубопровід має виходити на поверхню у Марселі. Його тимчасово можуть використовувати для прокачування природного газу, а далі – водню.

Президент Франції Еммануель Макрон розповів, що проєкт може передбачати створення також додаткових інтерконекторів для електромережі.

Домовленість включає і завершення газових інтерконекторів між Португалією та Іспанію.

Спершу Іспанія та Португалія просували ідею газопроводу через Піренеї. У Парижі ідею сприйняли стримано, аргументуючи це тим, що на проєкт знадобиться надто багато коштів і часу. Після 24 лютого на проєкт трубопроводу з Іберійського півострова до Франції почали дивитися як спосіб підтримати ті європейські країни, які в умовах “енергетичної війни” виявились найбільш вразливими, ідею підтримав і канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Санчес і Макрон розповіли, що троє лідерів знову обговорять це питання 8-9 грудня в Іспанії і там проєкт мають фіналізувати, на його побудову планують залучити європейські кошти.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*