Home » СУСПІЛЬСТВО » Відбувся форум «Виконання рішень національних судів в Україні»

Відбувся форум «Виконання рішень національних судів в Україні»

За офіційною статистикою, близько 80% звернень до Євросуду з прав людини (Страсбург, Франція) стосується саме проблематики невиконання рішень українських судів, а за даними Державної судової адміністрації, приблизно лише 8% судових рішень виконується в державі щорічно.

6 листопада 2020 року вже втретє відбувся щорічний Форум «Виконання рішень національних судів в Україні». Захід організовано Асоціацією правників України спільно з проектом Ради Європи «Подальша підтримка виконання Україною рішень у контексті статті 6 Європейської конвенції з прав людини», який фінансується Фондом з прав людини. Участь в обговоренні взяли представники всіх гілок влади, громадських і міжнародних організацій, посольств та міжнародні експерти.

Сторінка звіту: кращі та гірші, у виконанні рішень судів

Відкрили захід Крістос Джакомопулос, генеральний директор Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи, Олексій Резніков, Віце-прем’єр-міністр — Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Заступник Міністра Юстиції  Іван Ліщина повідомив учасникам про ухвалення Кабміном Національної стратегії вирішення проблеми невиконання рішень судів, боржниками за якими є державний орган або державне підприємство, установа, організація на період до 2022 року.

Він розповів, що затвердження Національної стратегії є заходом загального характеру, необхідним для виконання рішень Європейського суду групи справ «Іванов/Бурмич проти України». Вона є дорожньою картою для України, яка дозволить досягти таких результатів:

  • зменшення кількості невиконаних рішень судів;
  • погашення державного боргу через невиконані рішення судів;
  • припинення звернень до ЄСПЛ через невиконання (чи тривале виконання) рішень національних судів;
  • зростання довіри суспільства до державних інституцій.

«Наразі Мін’юст працює над проєктом Плану заходів щодо її реалізації, який містить чіткі заходи нормативного та інституційного характеру, спрямовані на ефективне вирішення проблеми тривалого невиконання рішень національних судів.

Вжиття державою цих заходів і активна взаємодія держорганів з міжнародними партнерами матиме позитивний вплив на міжнародні відносини України та доведе прагнення України добросовісно виконувати свої міжнародні зобов’язання», — підкреслив пан Ліщина.

На запитання наших кореспондентів, щодо лідерів по виконанню і аутсайдерів у виконанні судових рішень, нам дозволили сфотографувати відповідний звіт-рейтинг. Так на першому місці по ефективному виконанню судових рішень в 2019-2020-х роках, з завершенням 50,3% виконавчих проваджень та 30,4% фактично виконаних рішень з тих, що підлягали виконанню, є Управління забезпечення примусового виконання рішень у Київській області, котре очолює Марина Прилуцька. Пасе задніх Миколаївська область та відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби МінЮсту.

Організатор заходу, Асоціація правників України дякує проекту Ради Європи «Подальша підтримка виконання Україною рішень у контексті статті 6 Європейської конвенції з прав людини», який фінансується Фондом з прав людини, за співпрацю та внесок, який проєкт та експерти роблять у розвиток правової держави!

Підготував Сергій Юров

2 комментария

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*