Home » ЕКОНОМІКА » Пенсійна реформа – для людей чи для влади?

Пенсійна реформа – для людей чи для влади?

Верховна Рада прийняла у першому читанні розроблену Кабінетом міністрів пенсійну реформу. На думку українського уряду нова реформа повністю змінить життя українських пенсіонерів. Тому і назвали прийнятий документ так – “Про підвищення пенсій …”

Однак в законопроекті “Про підвищення пенсій …” йдеться не тільки про підвищення старих, а й про зниження нових пенсій. Крім того, посилять вимоги для виходу на “заслужений” відпочинок і змінять формулу, за якою розраховуються пенсії.

Европейские ценности, за которые стоял Майдан, работают

Европейские ценности, за которые стоял Майдан, работают

Після пенсійної реформи далеко не всі українці отримують виплати по досягненню пенсійного віку. Наприклад, медики, лікарі, шахтарі мають право виходити на заслужений відпочинок за вислугою років. Вчені, прокурори, журналісти, правоохоронці також отримують “спеціальні” пенсії. Так ось – цю можливість, в рамках реформи, пропонують скоротити – після нововведення всі українці будуть мати рівні права при виході на пенсію. Правда, окрім суддів, нардепів, військових і шахтарів.

Всього пенсії піднімуть 6 з 12 мільйонів українців. Більше, ніж на 1000 гривень, розбагатіють понад 1 мільйона пенсіонерів. Надбавку від 900 до 1000 гривень можуть отримати 487 тисяч пенсіонерів, від 700 до 800 гривень – 460 тисяч. Решті, а це більше як 3,5 мільйона українців, пенсію піднімуть від 50 до 700 гривень.

Пенсійний вік в Україні, як і раніше, залишиться на рівні 60 років. Але щоб вийти на пенсію, в наступному році знадобиться вже 25 років стажу. З кожним роком ця вимога буде збільшуватися на 12 місяців. В результаті у 2028 році для пенсії в 60 потрібно буде відпрацювати вже 35 років. Цю вимогу відпрацювати 25 років зможуть виконати лише 85% українців. Але в 2028-му 35 років стажу матимуть тільки 55% 60-річних. Решті доведеться працювати без пенсії до 63 або 65 років.

Вимогу щодо виходу на пенсію в 63 роки також будуть збільшувати на 12 місяців щорічно. А ось щоб вийти на пенсію в 65, як і зараз, у 2028 році знадобиться всього лише 15 років стажу.

Повноцінно ці нововведення запрацюють тільки в 2021 році. Але з наступного року і до кінця 2020 законопроект передбачає державну допомогу українцям, які досягли 60 років і при цьому мають менше необхідного стажу. Якщо не набереться 15 років стажу, то пенсія не призначається. Замість цього держава буде виплачувати  соціальну допомогу. До слова, два відсутніх року стажу можна буде докупити за 29 568 гривень.

На даний момент працюючі пенсіонери мають право отримувати тільки 85% від виплати. Так званий “податок” на пенсії в рамках реформи скасують і в результаті розмір пенсій для працюючих збільшать на 17,6%. Наприклад, якщо на даний момент працюючий пенсіонер отримує пенсію 2000 гривень, після нововведення виплата “підросте” до 2340 гривень.

Так що, шановні пенсіонери, запасайтеся оптимізмом, терпінням і здоров’ям. Тоді може і дочекаєтеся підвищення пенсій від української влади.

Сергій Ткач

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*