Home » ЕКОНОМІКА » Російські авіакомпанії вже почали розбирати літаки на запчастини

Російські авіакомпанії вже почали розбирати літаки на запчастини

Російські авіакомпанії, зокрема контрольований державою Аерофлот, розбирають авіалайнери, щоб забезпечити запасні частини, які вони більше не можуть купувати за кордоном через західні санкції. Про це повідомляє Reuters з посиланням на чотири джерела у галузі.

Порада використовувати деякі літаки на запчастини, щоб інші літаки іноземного виробництва могли продовжувати літати щонайменше до 2025 року, авіакомпаніям дав російський уряд у червні.

Санкції, запроваджені проти Росії, не дозволяють її авіакомпаніям отримати запасні частини або пройти технічне обслуговування на Заході.

За словами одного з джерел, зараз Аерофлот розбирає Sukhoi Superjet 100 та Airbus A350. Причому Airbus, каже співрозмовник агентства, є майже новим.

Також джерело повідомило, що деяке обладнання було знято з літаків Boeing 737 та Airbus A320 Аерофлоту, оскільки йому потрібні були запчастини цих моделей для інших Boeing 737 та Airbus A320.

  • Після того, як Росія напала на Україну 24 лютого, Європейський Союз та США закрили небо для російських літаків. ЄС також заборонив європейським компаніям постачати, здавати в лізинг, надавати технічне обслуговування та страхувати літаки в Росії.
  • Пізніше Євросоюз ухвалив поправку до санкцій, дозволивши лізинговим компаніям продати російським авіакомпаніям літаки, які залишились на території Росії. У травні стало відомо, що Аерофлот скористався цією можливістю, викупивши вісім Airbus A330.
  • У травні агентство Bloomberg спрогнозувало , що Аерофлот через санкції вже через три місяці буде змушений приступити до розбирання окремих літаків на запчастини.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*