Home » Війна » Розвідка США заявила про зникнення з бази атомного підводного човна РФ

Розвідка США заявила про зникнення з бази атомного підводного човна РФ

Керівництво НАТО направило своїм союзникам попередження про мобілізацію російського атомного підводного човна К-329 “Білгород”, який є носієм зброї, відомої як “Паладін Апокаліпсису”. Про це повідомляє італійське видання La Repubblica.

Джерела в НАТО з посиланням на дані американської розвідки повідомили, що російський підводний човен зник з бази, щоб провести випробування в районі Карського моря ракетної торпеди “Посейдон”, відомої під кодовою назвою “Статус-6”.

“Це абсолютно нова категорія зброї, яка змусить змінити принципи планування операцій західних ВМС, що призведе до нових вимог та нових засобів протидії”, – вважає американський військовий експерт Х. І. Саттон.

Підводний човен “Білгород” надійшов на озброєння ВМФ Росії 8 липня 2022 року. Фактично це найдовша субмарина у світі — при довжині 184 метри та ширині 15 метрів вона може плавати під водою зі швидкістю близько 60 кілометрів на годину і з необмеженим запасом ходу: приблизно 120 днів без потреби повертатися на поверхню.

Джерело наголошує на посилених нижніх кермах “Білгорода”, які дозволять йому залягати на морському дні, а також здатність запускати безпілотники для прослуховування або перерізання підводних кабелів зв’язку.

Тим часом торпеда “Посейдон” здатна йти до цілі на міжконтинентальну дальність на глибині понад 1 км зі швидкістю 60-70 вузлів (110-130 км/год). Коли “Посейдон” досягне узбережжя, то вибух боєголовки потужністю в кілька мегатон провокує “ядерне цунамі”, здатне знищити життя на величезних ділянках.

Згідно з американською військовою базою даних ODIN, “Посейдон” є не одним типом пристрою, а цілим сімейством підводних безпілотників. Деякі пристрої можуть атакувати прибережні цілі, тоді як інші проектуються як торпеди, що суперкавітують, для потоплення бойових груп авіаносців. Ядерний варіант озброєний кобальтовою боєголовкою потужністю 2 мегатонни, яка може заразити територію площею 1700 на 300 кілометрів, тобто це зброя останньої інстанції.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*