Home » ВІДЕО » У Берліні мітингувальники вимагають відновити постачання газу з Росії

У Берліні мітингувальники вимагають відновити постачання газу з Росії

Близько 3 тисяч прихильників партії AfD (“Альтернатива для Німеччини”)вийшли на мітинг у Берліні з вимогою відновити постачання газу з Росії, припинити постачання зброї Україні та влаштувати переговори між Москвою та Києвом.

Біля Рейхстагу зібралися від сили три тисячі людей. Над натовпом майоріли різні прапори – Німеччини, федеральної землі Саксонія, а також заборонений прапор німецького рейху і, звичайно ж, триколори Російської Федерації. Їхні власники по-російськи не говорили, від журналістів сахалися, на всі прохання про інтерв’ю негативно мотали головою, проте за слова “Росія” вся їхня підозрілість зникала – і вони в розлогих монологах пояснювали, наскільки мудрий президент Путін, наскільки важливий для Німеччини дешевий газ з Росії та наскільки мало їх хвилюють проблеми українців.

Всі ці прапороносці були родом із колишньої НДР. Всі вони як один стверджували, що східні німці розуміють Росію набагато краще за західні. І вимагали припинити постачання зброї Україні, стверджуючи, що “уряд Німеччини керується ззовні” і що “потрібні мирні переговори”.

Про це пише видання DW. 

Тим часом біля входу в офісну будівлю парламенту, біля відомства канцлера, біля Бранденбурзьких воріт і по всьому маршруту прямування колони правих почали збиратися їхні противники – раз у раз скандуючи: Ganz Berlin hasst die AfD, тобто “весь Берлін ненавидить АдГ”. Але й поліція не стояла склавши руки – поліцейські раз у раз відтискали опонентів правих подалі від місця події. Загалом у забезпеченні громадського порядку брали участь близько 1900 поліцейських.

З імпровізованої сцени на тлі Рейхстагу промовці намагалися розігріти своїх слухачів напередодні “гарячої зими” – зі змінним успіхом. Голова партії Тіно Хрупалла (Tino Chrupalla) закликав у своїй промові скасувати санкції щодо Росії та відправити у відставку міністра економіки від “зелених” Роберта Хабека (Robert Habeck) – що було із захопленням зустрінуте присутніми. “Зелені” хочуть послабити нашу країну, а економічна війна, яку Хабек оголосив Росії, справді спрямована проти власного населення”, – сказав Хрупалла.

Без сутичок, провокацій та окремих затримань все ж таки не обійшлося, проте серйозних зіткнень між прихильниками АдГ та їх опонентами зареєстровано не було.

Ключова тема правих – зростання цін на енергію та продукти харчування. У вересні інфляція в Німеччині досягла рівня 10 відсотків – це нечуваний для багатьох поколінь німців стрибок цін. На тлі тотального подорожчання всього та вся в країні не припиняються розмови про можливі проблеми з опаленням узимку. Незважаючи на майже повністю заповнені сховища газу, влада закликає громадян економити та анонсує зниження температури в університетських аудиторіях та приміщеннях державних установ. Дійшло до того, що з метою економії у міських басейнах Берліна не лише знижено температуру води, а й планується закриття саун.

Таке суттєве зниження рівня життя викликає у певних верствах німецького суспільства бурхливий протест, радикалізації якого побоюються політики. Адже ще свіжі спогади про натовп правих, який опинився на сходах парламенту. Тоді йшлося про коронавірусні обмеження, зараз – про зростання цін.

Але Берлін не був би Берліном, якби на мітинг правих не було заявлено десять мітингів їхніх супротивників, і на них не вийшло б удесятеро більше людей під найрізноманітнішими гаслами. Тут і “Вставай проти расизму”, і “Рейв проти АдГ”, і “Солідарність проти правої пропаганди”, і “Наша відповідь кризі – солідарність”.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*