Home » Події » У Європі цьогоріч вигоріла рекордна кількість лісу

У Європі цьогоріч вигоріла рекордна кількість лісу

Через посухи та екстремально високі температури, які цього року охопили всю Європу, в регіоні зафіксовані найбільші збитки для лісу за всю історію спостережень EFIS. Вигоріло 660 тисяч гектарів лісів.

Внаслідок великих пожеж цього року в Європі уже вигоріло 660 тисяч гектарів лісу. Це рекордний показник з 2006 року, відколи Європейська інформаційна система про лісові пожежі (EFFIS) фіксує ці дані, повідомляє Deutsche Welle.

За даними EFFIS, цього року пожежі вирували не лише у країнах Середземномор’я, як це переважно було раніше, а також в інших регіонах Європи. Так, найбільші лісові пожежі за останні десятиліття сталися цього літа в Словенії.

“2022 – рекордний рік. Посухи та екстремально високі температури охопили усю Європу”б – розповів координатор EFFIS Хесус Сан-Мігель. За його словами, саме це стало причиною масштабних лісових пожежв регіоні. “Ситуація загрозлива – зараз тільки середина сезону пожеж”, – застеріг Сан-Мігель.

Найбільше лісових площ знищено пожежами в Іспанії – 225 тисяч гектарів. Суттєво постраждали також Румунія (150 тисяч гектарів) та Португалія (77 тисяч гектарів).

Лише за останні дні великі лісові пожежі фіксували у Франції, Німеччині та Греції. В департаменті Аверон на півдні Франції через пожежу, яка спалила загалом 1 260 гектарів, цього тижня було евакуйовано кілька тисяч людей. Поліція заборонила в’їзд до більшості лісів у регіоні Нижній Рейн поблизу кордону з Німеччиною, щоб обмежити ризик виникнення пожеж, повідомляє AFP.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*