Home » СУСПІЛЬСТВО » Українці, що втекли від війни, працюють на економіку Польщі

Українці, що втекли від війни, працюють на економіку Польщі

Понад 1 млн українців, що тікали від війни, знайшли прихисток в Польщі. Тут вони отримали безпрецедентну підтримку від місцевої влади та населення, але в боргу не залишилися, пише BBC.

“Кажуть, ми беремо на себе якісь витрати, пов’язані з біженцями з України. Ну то я хочу сказати, що якщо порахувати гроші, які вони витрачають, і податки, які вони платять, то сьогодні я б ризикнув висунути тезу, що Польща не тільки не втрачає через українців, це українці працюють на Польщу”.

Таку заяву польський прем’єр-міністр Матеуш Моравецький зробив наприкінці травня. Лише за два місяці після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, коли мільйони українців вимушені були залишити країну через небезпеку для себе і своїх родин.

За даними Євростату на кінець травня, в Польщі прихисток знайшла найбільша кількість українців серед інших країн Європи – понад 1,1 млн людей. З них майже половина – діти та молодь. Решта – в основному жінки працездатного віку.

Перші місяці війни вже показали, що більшість з них добре адаптується у нових реаліях. За оцінками експертів, майже 40% переселенців працездатного віку з України вже знайшли офіційну роботу в Польщі, а понад 71% – визнають, що утримують себе самі за власні заощадження або доходи.

Вони роблять покупки та винаймають житло, нарощуючи в Польщі споживчий ринок та насичуючи ринок праці.

“Процес облаштування та тимчасової організації життя біженців з України варто визнати винятково плавним та ефективним. Це свого роду соціальний феномен. Гостей з України дуже швидко “поглинула” течія польських буднів”, – каже Лукаш Мазуркевич, президент польського аналітичного центру ARC Rynek i Opinia.

Це вже друга хвиля української міграції в Польщу. З 2015 року сюди почали масово їхати з України на заробітки через економічну кризу, тож для українців ця країна є дуже близькою.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*