Home » ЕКОНОМІКА » «Укрнафта» оцифровує свердловини та родовища

«Укрнафта» оцифровує свердловини та родовища

«Укрнафта» запроваджує концепцію «цифрової свердловини» та «цифрового родовища» на всіх об’єктах. Про це повідомив директор компанії Сергій Корецький. 

«Це норма для 21 століття – віддалено керувати обладнанням і моніторити його стан в режимі онлайн, а не тоді, коли туди фізично зможе доїхати оператор. Це економить і час, і гроші. Наразі з 2000 свердловин «Укрнафти» телеметрією обладнані лише 346», – зазначив він.

За словами директора, компанія сподівається на залучення допомоги від донорів та партнерів, які підтримують українську економіку та енергонезалежність.

Можливість дистанційного керування, крім іншого, розв’язує логістичні складнощі – у деяких місцях оператори фізично не можуть дістатися до свердловини – восени та навесні дощі розмивають дороги.

«Укрнафта» розпочала підготовку до буріння нових свердловин на Заході України. Роботи проводяться на наймолодшому родовищі компанії, відкритому у 2001 році. 

«Перша свердловина глибиною 2213 метрів буде розвідувальною. Вона має розкрити перспективні відклади трьох горизонтів, прогнозний дебіт свердловини 42 тонни на добу», – пояснив директор компанії Сергій Корецький.

Загалом на цьому родовищі буде п’ять нових свердловин (похилоскеровані та горизонтальні). Дві з них компанія пробурить за допомогою власного обладнання, ще три – із залученням зовнішніх підрядників для буріння «під ключ», обраних на тендері.

Усі нові свердловини, які компанія введе в експлуатацію, будуть максимально автоматизовані та обладнані сучасною телеметрією.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*