За рахунок власних розробок та досвіду спеціалістів підприємства «Укрнафта» підвищила дебіт свердловини в 4 рази – з 14,5 до 60 тонн нафти на добу.
Пробурити нову свердловину – це частина роботи. Важливо, щоб об’єкт працював ефективно. Для цього проводяться його випробування та дослідження, які дозволяють в подальшому вийти на оптимальний режим роботи, відповідно – оптимальний дебіт.
На глибинах 1085-1122 метрів одна зі свердловин дала промисловий приплив у 22 тонни нафти на добу. Вже в процесі освоєння дебіт знижувався, поки не досягнув 14,5 тонн на добу.
Проведені гідродинамічні дослідження виявили, що продуктивні пласти забруднені.
Щоб збільшити продуктивність свердловини за рекомендаціями департаменту розробки родовищ, в січні провели капітальний ремонт: перфорацією долучили ще ряд продуктивних пластів в інтервалах 1007-1017 м і 1018-1065 м.
Для очищення пластів від забруднення провели великооб’ємну кислотну обробку всього перфорованого розрізу з урахуванням значної товщі пластів. При цьому використали власну удосконалену рецептуру розчину, розроблену Управлінням нафтопромислового сервісу та Науково-дослідним і проєктним інститутом «Укрнафти».
«Після пуску в роботу отримано дебіт 60 тонн на добу практично безводної нафти. Наразі продовжується дослідження свердловини та встановлення оптимального режиму її роботи, – зазначив директор ПАТ «Укрнафта» Сергій Корецький. – Дякую спеціалістам «Укрнафти» за продуктивність, готовність до викликів та вміння досягати результатів».