Home » Культура » Від російської культури, як і від фабрики у Ліпецьку, ми відмовитись не можемо!

Від російської культури, як і від фабрики у Ліпецьку, ми відмовитись не можемо!

Україна поки не готова повністю відмовитися від російської музики і фільмів. Про це, як повідомляє телеканал «112», заявила депутат фракції «Народний фронт», глава комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар.

«Російський медіа-продукт не може вважатися європейським, проте ми залишаємо 30-відсоткову квоту для російського медіапродукту, який звичайно не порушує законодавства в контексті популяризації органів влади держави-агресора і інших речей. Я не думаю, що ми швидко можемо прийти до повної такої відмови», – сказала депутат.

Наприкінці січня представники українського шоу-бізнесу попросили президента країни Петра Порошенка повністю заборонити будь-який інтелектуальний продукт з Росії, зокрема фільми, серіали і музику, заявивши, що вони «несуть елемент пропаганди» і пригнічують українське медіавиробництво.

Під зверненням підписалися лідер групи «Воплі Відоплясова» Олег Скрипка, учасник «Кому Вниз» Андрій Середа, музикант гурту «Мандри» Сергій Фоменко, учасниця групи «Українськi Барви» Оксана Стебельська, письменники брати Капранови, оповідач казок Сашко Лірник.

Київ неодноразово вживав заходів, що захищають інформаційне поле від надходження продукції з Росії. З серпня 2014 року в Україні заборонили близько 400 російських фільмів і серіалів. У їх числі «Лягавий», «Бригада», «Вулиця розбитих ліхтарів 5», «Синдром дракона», «Тільки ти», «Історія льотчика», «Конвой PQ-17», «Станиця», «Снайпер», «Марш -бросок»,«Служу Батьківщині»,«Панове офіцери»,«Туман», «Брат-2», «Спецназ»,«Піддубний» і «Біла гвардія».

Крім того, в серпні 2015 року Держкомтелерадіо України опублікувало список з 38 книг, щодо яких прийнято рішення про заборону їх до ввезення на територію країни.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*