Реформа з децентралізації, забезпечення політичних прав на повоєнних виборах та удосконалення законодавчої бази відповідно до європейських стандартів є ключовими питаннями демократичного врядування в Україні.
Про них говорили під час третього Діалогу високого рівня «Добре демократичне врядування в Україні: досягнення, виклики та шлях вперед у повоєнний період», який проходив 2 – 3 липня у Страсбурзі (Франція). До складу парламентсько-урядової делегації, яка брала участь у заході, увійшла член Ради Комітету Національної асоціації адвокатів України з питань виборчого права Тетяна Савʼяк.
Цей діалог оцінюється як надзвичайно важливий для євроінтеграційного шляху України.
«Під час діалогу ми зосередили нашу увагу на обговоренні перспективи реформ, удосконалення та приведення у відповідність із європейськими стандартами нашої законодавчої бази. Зокрема, ключові теми, які піднімали з колегами, – це децентралізація та вибори, що є фундаментальними аспектами демократії, особливо у післявоєнний період», – зазначив очільник української делегації – перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко.
Ним та заступником Генерального секретаря Ради Європи Бйорн Берге була підписана спільна декларація, яка зокрема засудила російське вторгнення в Україну та засвідчила підтримку досягнення стійкого та справедливого миру, що ґрунтується на українській формулі.
Учасники діалогу переконані, що обговорення, які спрямовані на забезпечення реалізації виборчих прав, інших політичних та похідних прав у контексті повоєнних виборів, зроблять важливий внесок в організацію безпечних, вільних та чесних виборів, як тільки це стане можливим.
Також була підкреслена цінність співпраці між Україною та Радою Європи у стабільному просуванні України на її шляху до Європейського Союзу.
Довідково: діалог високого рівня був започаткований у штаб-квартирі Ради Європи у листопаді 2022 року. Його метою є обговорення реформ демократичного врядування в Україні та досягнення широкої згоди щодо подальших дій з удосконалення законодавчої бази у світлі європейських стандартів та статусу України як країни-кандидата на вступ до ЄС.