Home » Міжнародні відносини » У Криму посміялися над планами Києва!

У Криму посміялися над планами Києва!

Плани влади України перейменувати ряд міст в Криму – ознака відсутності у київських чиновників інтелекту. Таку думку, як передає ТАСС, висловив в суботу, 6 лютого, віце-прем’єр уряду Криму, міністр інформації і зв’язку Дмитро Полонський.

«Так звана київська влада, на жаль, не розуміє дуже багатьох речей. Наприклад, що замість того, щоб займатися відвертими дурницями, потрібно займатися економікою в своїй країні, в соціальній сфері, думати про дітей і пенсіонерів. Але для цього потрібно мати хоча б мінімальні інтелектуальні здібності, яких у наших сусідів немає », – сказав він, зазначивши, що в Криму вже не дивуються спробам київської влади реформувати те, що їм не належить.

У свою чергу, губернатор Севастополя Сергій Меняйло висловив думку, що подібними кроками влада України просто намагаються нагадати про себе.

«Як вони збираються перейменовувати нашу вулицю Леніна? Чи повернуть їй історичну назву Велика Катерининська? Думаю, це засмутить українських націоналістів ще більше», – додав жартома глава регіону.

28 січня глава українського Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович заявив в ефірі «Радіо Свобода», що населеним пунктам Криму і Донбасу в рамках декомунізації планується повернути історичні назви.

«Не дивлячись на те, що там немає можливості в силу об’єктивних причин провести громадські слухання, населені пункти там будуть перейменовані», – підкреслив він. При цьому В’ятрович уточнив, що мова йде о населених пунктах з назвами на кшталт «Комсомольське», «Леніно», а таким містам, як Ялта, перейменування не загрожує.

В Україні останнім часом йде процес декомунізації. 1 лютого в Верховну Раду внесений законопроект про перейменування 160 населених пунктів країни, в тому числі міст Артемівськ, Дзержинськ та Іллічівськ.

З травня 2015 року ва Україні діє закон про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного режимів. Документ забороняє виготовлення і публічне використання символіки, зокрема зображення радянських прапорів і гербів, а також публічне виконання гімнів СРСР, Української РСР та інших радянських республік.

Крим анексований Росіїєю в березні 2014 року після тетрального референдуму, в ході якого нібито переважна більшість виборців підтримала таке рішення. Київ відмовився визнати результати плебісциту. У Москві відзначають, що процедура приєднання регіону відповідала нормам міжнародного права. Українська влада за два роки окупації Криму не зробила жодного реального кроку направленого на повернення АРК, та добровільно оголосила про виведення ЗСУ та ВМС України з Криму.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*