Home » ЕКОНОМІКА » Рівень життя падає, а чиновники міністерств вимагають підвищення зарплатні!

Рівень життя падає, а чиновники міністерств вимагають підвищення зарплатні!

Міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський запропонував владі в чотири рази збільшити зарплату його працівникам і надати медичну страховку. Про це він заявив у понеділок, 8 лютого, в ефірі ICTV, повідомляє «Українська правда». Працівники міністерства повинні отримувати близько 960 доларів на місяць.

«Середня зарплата – без міністра і без заступників міністрів – повинна становити мінімум 25 тисяч гривень на місяць». Плюс соціальний пакет: повинна бути медична страховка», – підрахував Пивоварський.

Глава відомства додав, що ця сума була визначена консенсусом, після того, як він поговорив «з багатьма своїми міністрами». На яку зарплату розраховує він сам, Пивоварський не уточнив.

На початку лютого міністр пообіцяв при певних умовах відкликати подану ним в грудні заяву про відставку, зазначає телеканал «112 Україна». Зокрема, Пивоварський говорив про справедливу зарплату для державних службовців, «враховуючи, які ризики вони на себе беруть».

3 лютого про свою відставку оголосив міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавічус. Раніше про своє бажання покинути пости заявили, але так і не були звільнені глава МОЗ Олександр Квіташвілі, глава Мінінформполітікі Юрій Стець, а також глава Мінагрополітики Андрій Павленко.

На початку січня компанія Gallup International опублікувала результати опитування, згідно з якими рівень задоволеності життям в Україні в 2015 році впав до мінімуму за всю історію спостережень. При цьому число тих, хто вважає себе бідним, за рік зросла з 62 до 79 відсотків. Дані показники, як відзначили в компанії, гірше, ніж в більшості республік колишнього Радянського Союзу.

25 грудня Верховна Рада прийняла державний бюджет країни на 2016 рік, який, зокрема, передбачає зростання з тисяча триста сімдесят вісім до 1550 гривень (67,7 долара) мінімальної зарплати.

Згідно з даними українського Держстату, які в грудні 2015 року приводив портал Сегодня.ua, влітку середня зарплата українця становила 4390 гривень (близько 169 доларів), середній оклад міністра – 6 тисяч гривень (231 долар). Оклад президента України Петра Порошенка – 9296 гривень (близько 360 доларів).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*