«Укрнафта» за підтримки ЄБРР розпочне будівництво потужностей маневрової генерації електроенергії. В середньостроковій перспективі це дасть змогу підтримати енергосистему України, що постраждала від атак російських терористів.
Сьогодні прем’єр-міністр України Денис Шмигаль підписав меморандум з президенткою ЄБРР Оділь Рено-Бассо про те, що Європейський банк реконструкції та розвитку акумулює 300 млн євро на підтримку енергетичного сектору України.
Ці кошти будуть розподілені між державними енергетичними компаніями, серед яких і «Укрнафта».
«Йдеться про зведення нової, більш ефективної та екологічної розподільчої генерації. Це газопоршневі та газотурбінні теплоелектростанції, робота яких, зокрема, дозволить зробити вклад у покриття втрачених потужностей», – зазначив директор ПАТ «Укрнафта» Сергій Корецький.
Запуск нових енергетичних напрямків діяльності — це органічний крок компанії щодо розширення ланцюжка доданої вартості, коли не газ продається, як товар, а безпосередньо електроенергія. Такий концепт є частиною ESG-стратегії «Укрнафти».
Довідково:
ПАТ «Укрнафта» – найбільша нафтовидобувна компанія України.
В 2023 році «Укрнафта» видобула 1,41 млн тонн нафти з нафтовим конденсатом (+3% до 2022 року) та 1,097 млрд куб. м природного газу (+6% до 2022 року).
За результатами 2023 року компанія отримала рекордний чистий прибуток – 24 млрд грн, перерахувавши до державного бюджету 27,2 млрд грн податків і зборів. За підсумками того ж року підприємство сплатило понад 8 млрд грн дивідендів.
Основна діяльність компанії:
– розвідка, видобуток та реалізація нафти і газу
– підготовка нафти і газу
– надання нафтопромислових сервісних послуг
– управління мережею АЗК
Акціонери ПАТ «Укрнафта»: Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» і Міністерство оборони України.
Компанія володіє 91 спеціальними дозволами на промислову розробку родовищ.
На балансі підприємства перебувають 1832 нафтові та 154 газових видобувних свердловин.
Компанія володіє найбільшою монобрендовою мережею АЗК в Україні – 537 АЗК.
В експлуатації 460 АЗК. Інші – на окупованих та прифронтових територіях, пошкоджені внаслідок бойових дій або мають високий ступінь зносу технологічного обладнання. Проводяться роботи для їх відновлення.