Home » АРМІЯ » ГЕРОЙ УПА: МИ ВОЮВАЛИ НЕ ЗА «СОВОК» У ВИШИВАНКАХ!

ГЕРОЙ УПА: МИ ВОЮВАЛИ НЕ ЗА «СОВОК» У ВИШИВАНКАХ!

Ольга Свереда-Юрова

Ольга Свереда-Юрова

Редакція газета ПАТРІОТ розшукала жінку, Ольгу Олександрівну Свереду-Юрову, 1927 року народження. Зв’язкова УПА, за радянських часів була засуджена та відбувала покарання у таборах славнозвісного Магадану. За часів вже незалежної України у 1992-му році була реабілітована. Ольга Олександрівна охоче погодилася зустрітися, адже їй багато є про що розповісти.  Проте було цікаво, перш за все, дізнатися, що думає людина, яка присвятила своє життя боротьбі за незалежність країни і є справжнім патріотом України, про сьогодення, про війну, про владу, про ситуацію в державі, тощо. Тому коротенько з того, що розповіла журналістам газети пані Ольга.

 • Слава Україні! Доброго дня й бажаємо здоров’я ! Просте запитання – як сьогодні живеться ветеранові УПА?
 • Героям слава! Як живеться? Та не жаліємось. Ми живемо в незалежній Україні і це головне. Але не так,
  Нагорода від вже вільної України

  Нагорода від вже вільної України

  як того мріяли. До щастя, мабуть, ще не прийшли. Багато хто не хоче, аби українці жили добре та в своїй країні. Сусіди добре розуміють, що заможна Україна – то як кістка у їхньому горлі. Вони досі з’їсти не можуть, а відпустити не хочуть. Тому ідуть до нас з війною. І як в нас буде гірше, то їм буде краще.

 • Дійсно, Україна сьогодні переживає важкі часи та випробування. Російська агресія, війна на сході, економічна криза. Але чи змінилася країна, чи стала іншою?
 • Країна змінилася, але влада залишилася та сама. Колишні партійні функціонери, комсомольці, а тепер вже і їх діти одягнули вишиванки, навчилися розмовляти українською та слізно перебирати губами, коли грає державний гімн. Вони вміло використали з приватизації, а зараз взяли на озброєння таку собі легку націоналістичну ідеологію. І проти російської мови воюють, і вулиці ім’ям Бандери називають. Навіть марші для ветеранів УПА провадять. Але то все лише для форми, аби показати, що вони не росіяни, а українці. І що вони не за Росію, а за Україну. Та, насправді, їм байдуже. Для них головне гроші і їм все одно, на чому їх заробляти.
 • А щодо української мови – наскільки це принципово для українських патріотів?
 • Реабілітована

  Реабілітована

  Чи принципово? А чи є різниця, якою мовою патріот любить і захищає країну? Чи є різниця, якою мовою крадуть чи брешуть? За своє життя я бачила багато різних людей. І тих, що говорили українською та ненавиділи все українське. І тих, хто любив Україну та вболівав за неї російською.

 • Ви слідкуєте за політичним життям в країні. Є чимало партій, які вважають себе поборниками українського націоналізму та пошановують УПА. Хтось з представників тих партій заходить до Вас, цікавиться, допомагає?
 • А чого вони до мене мають заходити? Вони займаються політикою, а не Україною. Та ще й на цьому добре заробляють. Їм не до ветеранів. А в мене є діти, онуки, правнуки. Є рідні, друзі, знайомі. Мені цілком вистачає (сміється)…
 • Яка Україна сьогодні? Чи за таку країну Ви боролися?
 • Ні, не за таку. Ми воювали не за совок у вишиванках. Ми боролися за те, аби Україна була незалежною. Аби у владі були патріоти України. Аби українці жили гідно, а країна була заможною. Врешті-решт, ми боролися за краще життя. Але ми точно не боролися за те, щоб під час війни з Росією український президент заробляв гроші в Росії та ремонтував їхню зброю, з якою вони йдуть вбивати українців. Щоб українська влада торгувала з ворогом.
 • А чи буде Україна такою, за яку Ви воювали?
 • Так, буде. Але не за цієї влади. Як може влада країни, що воює, їхати відпочивати? Як можна за війни не посадити мародера чи хабарника? Як можна посадити патріота, який захищає країну, але владі не подобається? Можуть посадити і журналіста, який не так гарно пише про владу. Щось це дуже вже нагадує і не такі далекі часи. Але якщо про ті часи, то мародерів тоді розстрілювали. А сьогодні хтось краде у країни, а хтось віддає своє життя країні. І влада вважає, що між ними немає ніякої різниці. Але до влади прийдуть патріоти, виженуть тих порошенків, гройсманів, яценюків. І все зміниться – буде Україна такою, за яку ми воювали. Заможною та незалежною.

Записав Володимир Гребенюк

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*