Home » ЕКОНОМІКА » Микитюк не за хабарі законодавство порушив?

Микитюк не за хабарі законодавство порушив?

Голова РДА пан Микитюк

Про два розпорядження голови Житомирської райдержадміністрації Сергія Микитюка, якими він допоміг ТОВ «Аскона-Південь» розбудовувати своє виробництво з порушенням прав мешканців села Довжик…

Протягом двох років на початку грудня – у 2016 та 2017, приймалися розпорядження Житомирської райдержадміністрації про затвердження детальних планів територій в інтересах ТОВ «Аскона-Південь»:

№ 675 від 14.12.2016 «Про затвердження детального плану території земельної ділянки , розташованої поза межами населеного пункту на території Кам’янської сільської ради Житомирського району»

№ 782 від 08.12.2017 «Про затвердження детального плану території земельних ділянок, розташованих за межами населеного пункту на території Кам’янської сільської ради Житомирського району»

Ці розпорядження ґрунтуються на громадських слуханнях 28.11.2016 та 16.10.2017, на яких нібито розглядали детальні плани забудови в інтересах ТОВ «Аскона-Південь».

Опитані нами деякі мешканці Довжика (звісно не всі – але чимало людей), нічого не чули про такі громадські слухання і не приймали в них участь. Поки що невідомо, чи були повністю сфальсифіковані протоколи громадських слухань, або була маніпуляція. А саме проведення слухань без запрошення всіх мешканців села Довжик – їм не повідомили про дату, час і місце таких слухань. Та обмежений предмет розгляду – без деталізації всіх можливих шкідливих наслідків шляхом приховування всієї інформації.

Але ми знаємо, що така організація громадських слухань позбавила мешканців Довжика можливості висловитися про негативні наслідки діяльності виробництв ТОВ «Аскона-Південь» з метою їх усунення. Ось перелік основних проблем:

1) вирубка лісу;

2) пилове та хімічне забруднення;

3) шум, особливо вночі;

4) неналежна інформаційна робота з мешканцями – підприємство не інформує про свою діяльність, заплановані та реалізовані заходи для усунення негативних наслідків, а також ризики (що буде у разі, якщо всі запаси пінопласту на складах загоряться? – чи не задушить смог село…);

5) обмеження проходу найкоротшим шляхом до кільцевої зупинки Богунії, що змушує людей йти небезпечним і неосвітленим узбіччям траси;

6) тиск якихось кримінальних активістів на невдоволених мешканців з метою обмежити їх активність в оскарженні;

7) періодичні затори вантажних фур на в’їзді в Довжик;

8) блокування участі громадськості через маніпуляції;

9) завод знаходиться біля масових поховань гітлерівського концтабору, на яких місцеві мешканці висадили після війни дубраву – і належні дослідження пошукових команд та археологів не проведені (чи не збудоване виробництво на кістках?);

10) забруднення річки Кам’янка;

11) перетворення Довжику, що був рекреаційною зоною, в забруднене промислове передмістя (багато хто купував тут будинки внаслідок інвалідності та потреби дихати цілющим чистим лісним повітрям);

12) завод сприяє корупції в поліції, прокуратурі та екологічній інспекції, – бо купував пісок у бізнесменів, які видобували його не зовсім легально.

Внаслідок цього, член ініціативної групи села Довжик за підтримки ГО «Збереження лісів Полісся»  звернувся до суду. В адміністративному судовому позові він просить скасувати ці два перших розпорядження.

29 серпня відбудеться перше судове засідання за цим позовом до Житомирської райдержадміністрації:

Чого хочуть досягти цим? – змусити ТОВ «Аскона-Південь» провести повторні громадські слухання і вислухати людей шляхом скасування розпоряджень Житомирської райдержадміністрації про затвердження детальних планів на будівництво.

А далі працювати над проблемами і вирішувати їх: встановлювати системи шумозахисту; пиловловлювання; не допускати скупчення транспорту; зробити стежку на Богунію – відкрити 2-є воріт за пам’ятником і т.п.

Якщо не буде тиску на суддів або не запропонують їм хабарі, вони скоріш за все задовольнять цей позов: громадські слухання були призначенні неналежним органом влади – і тому вони не можуть бути підставою для прийняття містобудівної документації. – Згідно ч. 3 ст. 21 Закону №3038,  п. 3 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні» від 25 травня 2011 р. № 555 громадські слухання в компетенції сільських, селищних, міських рад та їх виконавчі органів.

Отже осіб, які забезпечують роботу з розгляду пропозицій громадськості, мав призначити орган місцевого самоврядування. Зазначені особи мали відповідати за оприлюднення, доступ, автентичність проектів містобудівної документації – а не Житомирська райдержадміністрація та її органи.

Але навіть якщо суд і скасує розпорядження Сергія Микитюка – залишиться питання, навіщо він підписував апріорі незаконні розпорядження? Він нудьгував і задля гострих відчуттів – візитів ініціативної групи мешканців Довжику під захистом небайдужих активістів, підписав оскаржувані розпорядження? Чи може у Житомирської райдержадміністрації нема юристів, які б вказали голові зміст ч. 3 ст. 21 Закону №3038 та п. 3 постанови КМУ № 555 від 25.05. 2011?

На ці питання треба давати відповідь, щоб запобігти таким же аферам у майбутньому (органи прокуратури теж немало розпоряджень Житомирської РДА оскаржували у судах):

* нема нормальних юристів у Житомирській РДА – знайти їх для вичитки проектів розпоряджень Сергія Микитюка;

* замаявся на роботі Сергій Микитюк і підписав в надії на гострі відчуття – можна з людьми зробити йому життя веселим «сміттєвою люстрацією» чи іншими квестами розлючених громадян;

* хтось дав вказівку чи попросив – провести службове розслідування і виявити таких «організаторів» на більш високих щаблях влади (наприклад в органах прокуратури Мостиховського), надавши Сергію Микитюку «захист викривача» в обмін на свідчення;

* взяв хабар – провести моніторинг видатків та майна сім’ї та родичів Сергія Микитюка.

Губернаиор-сенокос Гундич

На наступному тижні ініціативна група буде звертатися зі скаргою до голови Житомирської облдержадміністрації Ігоря Гундича.

Активісти хочуть, щоб було призначено службове розслідування відносно Сергія Микитюка з приводу його розпоряджень № 675 від 14.12.2016 та № 782 від 08.12.2017.

До речі, Ігор Гундич може не очікувати рішення суду – а й самостійно скасувати розпорядження Житомирської райдержадміністрації № 675 від 14.12.2016 та № 782 від 08.12.2017 на підставі абз. 3 ст. 33 закону «Про місцеві державні адміністрації».

Ще публікації «Патріота» по цій проблемі:

«Бездіяльність влади провокує громаду на безпосередню дію!»

«Лісовий «апендикс» біля заводу видалено без порушень?»

автор Богдан Бондаренко

Сподобався текст? Бажаєш більше текстів від автора? Є можливість підтримати автора, щоб він мав можливість працювати над іншими публікаціями? – Ви можете перерахувати йому «подяку» на банківську картку Приватбанку 5169-3600-0281-3495.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*