Головний парк міста Житомира було засновано у XIX ст. відомим на Волині меценатом бароном Де Шодуаром. З радянських часів у ньому мало що змінилося, хоча ні, змінилося. Парк став більше нагадувати розруху яка притаманна нашій державі. А оскільки він приносить мало прибутку нашим бізнесменам котрі при владі – він мало чим цікавий. Парк руйнується, фонтан розвалюється, газонів поміж дерев вже практично немає. Він поступово починає нагадувати якийсь сквер у невеличкому смт. Особливою прикрасою є оголені кабелі посеред парку та біля фонтану. Вони просто манять до себе, зазвичай дітей. Але кому до цього є справа… Також визначним місцем посеред парку є закинутий будівельний майданчик , з купою сміття, переритою землею, майже розваленим парканом та засохлими чагарниками за ним.
Ми дійсно можемо “пишатися своїм містом, нам є що показати туристам”. Пройтися з ними по нашому парку який вже кілька десятиліть не оновлювався та по аварійному мосту який хилитається від вітру. Як можна пишатися таким містом?
Н сайті Житомирської міської ради, можна знайти наступну інформацію:
Чудові зелені пам’ятники збереглись і у нас на Житомирщині. Неабияку цінність надає Житомирський міський парк культури та відпочинку, нині носить ім’я першого пілота-космонавта, Героя Радянського Союзу Юрія Олексійовича Гагаріна.
Він був закладений в середині минулого століття на 26 гектарах живописних схилів лівого берега річки Тетерів.
Парк культури та відпочинку має гарне і зручне розташування алей в різних направленнях, загальною довжиною в 2740 погонних метрів, покриття асфальтове і являється найулюбленішим місцем відпочиваючих для прогулянок та відпочинку. ( http://zt-rada.gov.ua/pages/p599 )
Олексій Пехотов