Home » Кримінал » У 2023 році жодній особі не повідомили про підозру у злочинах проти адвокатів

У 2023 році жодній особі не повідомили про підозру у злочинах проти адвокатів

Протягом 2023 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено відомості щодо 167 злочинів, вчинених проти адвокатів. У цей же період лише п’ять проваджень були розглянуті в суді. При цьому постановленням вироку завершилася лише одна справа. Решта були закриті.

Такі статистичні дані на прохання Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ були надані Офісом Генпрокурора та Державною судовою адміністрацією.

Йдеться про такі злочини проти захисника чи представника особи як:

  • втручання у діяльність (ст. 397 КК);
  • погроза або насильство (ст. 398 КК);
  • умисне знищення або пошкодження майна (ст. 399 КК);
  • посягання на життя у звʼязку з діяльністю, повʼязаною із наданням правничої допомоги (ст. 400 КК)

Так, в Офісі Генпрокурора надали відомості про кількість зареєстрованих проваджень за цими статтями та результати їх розслідування відповідно до звітності за формою №1 «Єдиний звіт про кримінальні правопорушення».

Виявилося, що в 2023 році було зареєстровано 167 кримінальних правопорушень. При цьому жодній особі не було повідомлено про підозру. Також жодне провадження не потрапило до суду із обвинувальним актом. При цьому 67 справ було закрито.

Водночас на розгляді судів, за даними ДСАУ, перебували 13 кримінальних справ. З них було розглянуто 5 проваджень. Одне з них завершилося постановленням вироку, а чотири – закриттям. На кінець 2023 року у судах України знаходилося вісім нерозглянутих проваджень.

«Ми знаємо, як буває тяжко внести відомості до ЄРДР. Правоохоронці намагаються за будь-яку ціну не робити цього, аби не псувати собі статистику. Тим більше, коли йдеться про злочини їхніх колег проти нас, як процесуальних опонентів у кримінальних справах. Тож ті правопорушення проти адвокатів, що були все ж зареєстровані, напевно мали переконливі докази. Але співвідношення між кількістю зареєстрованих проваджень і нульовими показниками вручення підозр і переданих до суду матеріалів вражає, – говорить голова Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ Євгеній Солодко. – Фактично це доказ тому, що держава в особі правоохоронних органів саботує розгляд злочинів, що вчиняються проти адвокатів. Ми вбачаємо, що адвокати є небажаними для держави учасниками системи правосуддя, особливо у кримінальній юстиції, і приведена статистика це яскраво ілюструє».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*