Home » СУСПІЛЬСТВО » Українці можуть докупити страховий стаж для пенсії

Українці можуть докупити страховий стаж для пенсії

В Україні щороку посилюються вимоги до страхового стажу для розрахунку пенсії. Якщо людина передпенсійного віку не може офіційно влаштуватися на роботу, то стаж можна докупити.

Про це повідомляє видання Napensii.

Так, якщо громадянину до 60 років не вдалося накопичити потрібної кількості стажу, то для купівлі стажу треба скористатися формулою розрахунку.

Ціну року страхового стажу прив’язали до мінімального розміру ЄСВ, регламентованого мінімальною зарплатнею. У жовтні мінімалка зросла до 6,7 тис. грн, а ЄСВ – 22% від неї: 1,474 тис. грн (6,7 тис. ×22%).

За формулою розрахунку: страховий внесок ЄСВ потрібно помножити на коефіцієнт вартості компенсації і на кількість місяців, яких не вистачає. Один рік пенсії – коефіцієнт становить 2, два роки – 1,8, три – 1,6 і так далі.

У 2022 році мінімальний розмір ЄСВ за місяць страхового стажу за договором про добровільну участь (під час придбання страхового стажу) такий:

  • з січня – 2860 гривень;
  • з жовтня – 2948 гривень.

Додавши суму виплат за рік, виходить 34320 чи 35376 гривень.

За відповідною схемою, три роки стажу сягнуть суми у 100 тисяч гривень. Заплатити доведеться багато, однак, чи окупитися пенсія – невідомо.

Як варіант – можна почекати до 63 років (якщо є стаж у 2023-му від 20 років) чи до 65 років (стаж – від 15 років).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*