Home » СУСПІЛЬСТВО » Які можливості мають українські переселенці в Австрії розповіли адвокати та експерти

Які можливості мають українські переселенці в Австрії розповіли адвокати та експерти

BLUE Card, яка надає статус тимчасово переміщеної особи для українців в Республіці Австрія, продовжено до березня 2025 року. Про це повідомила представник НААУ у цій країні Ганна Осетинська під час круглого столу «Правовий та податковий статус громадян України, які вимушено виїхали в Австрію».

Під час круглого столу у двох сесіях піднімались питання міграційного та податкового права в Австрії для тимчасово переміщених осіб з України.

Спікерами заходу були адвокат у Республіці Австрія, експерт у міграційному праві Каролін Сейфрідсбергер, експерт в управлінському консалтингу та нерухомості, викладач німецької мови Анна Герштеін, адвокат, спеціаліст з управління нерухомістю, експерт у сфері бізнесу та нерухомості Маркус Віенероітер, юрист, сертифікований податковий консультант Анна Кастор.

Найпоширенішим статусом для українських переселенців в Австрії є «блакитна карта». Це тимчасовий дозвіл на перебування в країні виключно для українських громадян. Карта дає право на:

-перебування в Австрії;

-отримання доступу до австрійського ринку праці;

-медичне страхування.

«Це дуже добре рішення для Австрії, але Австрія трошки повільна країна, трошки бюрократична і поки що австрійці не придумали ніяких можливостей, щоб можна було перейти з цієї «блакитної карти» на інший вид дозволу на перебування в Австрії. Ця карта дається тільки особам, які знаходяться в Австрії у зв’язку з війною. Якщо ситуація зміниться, то все закінчилося і Австрія скаже, що ми більше «голубі карти» не будемо видавати або не будемо продовжувати в зв’язку з зміною ситуації і людина більше не матиме права перебувати в країні. Крім того, «блакитна карта» дає можливість придбати в Австрії нерухомість. Але якщо «блакитні карти» більше не будуть видавати, то людина більше не зможе заїхати в країну для того, щоб жити у своїй квартирі», – розповів Маркус Віенероітер.

Основним і найважливішим видом на перебування в Австрії адвокат назвав червоно-біло-червону картку. Проте отримати її можуть лише висококваліфіковані спеціалісти.

«Є список професій, яких в країні не вистачає. Цю карту можуть отримати люди, які мають одну з цих професій. Але всі ці карти мають однакові вимоги. Тобто, для подачі заявки потрібно мати паспорт, свідоцтво про народження, підтвердження про те, що у вас буде місце проживання в Австрії, а також пропозиція від роботодавця. Є певна бальна система. Потрібно набрати відповідну кількість балів, яка складається з того, яка у вас освіта, який професійний досвід, яка була зарплата на вашій Батьківщині, який ваш вік, а також які знання мови», – зазначив Маркус Віенероітер.

На сесії з обговорення правового статусу громадян України як переміщених осіб експерти також ознайомили аудиторію з особливостями міграційної системи Австрії в частині типів та особливостей дозволів на проживання. Зокрема, були висвітлені умови набуття дозвілу на проживання для студентів/школярів, дозвілу на проживання без можливості працевлаштування та возз’єднання родини.

На сесії з обговорення оподаткування доходів громадян України як переміщених осіб на території Австрії перед аудиторією було проговорено питання подолання колізії визначення податкового резидентства крізь призму Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Австрія про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і на майно, базу оподаткування та розмір основних податків. Додатково було наголошено на особливостях процедури декларування доходів в Австрії переміщеними особами, відповідальності за порушення вказаного обов’язку й на умовах, які звільняють від такого обов’язку. Крім того, окремо увагу аудиторії було привернуто до розмежування видів і мінімального розміру доходів і майна, що підлягають декларуванню та оподаткуванню на території Австрії.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*