Home » ЕКОНОМІКА » ЄЦБ звертається до фундаментальних питань у своїй оцінці стратегії

ЄЦБ звертається до фундаментальних питань у своїй оцінці стратегії

Європейський центральний банк (ЄЦБ) починає нову оцінку своєї стратегії, вивчаючи деякі важливі питання, пов’язані з його роботою – від того, чи залишаються масові покупки облігацій хорошим інструментом, до того, яку роль вони повинні відігравати в боротьбі зі зміною клімату, пише Reuters.

Є кілька сфер грошово-кредитної політики, які, ймовірно, будуть переглянуті до остаточного звіту, який має бути представлений приблизно в середині року і який може призвести до поступових змін у способі роботи ЄЦБ.

Погашення облігацій Купівля облігацій, також відома як кількісне пом’якшення (QE), була ключовим елементом політики фінансової установи, що базується у Франкфурті, протягом десятиліття до пандемії Covid-19, але деякі керівники центральних банків відкрито сумніваються в її перевагах.

ЄЦБ купив боргових зобов’язань на трильйони євро в надії стимулювати інфляцію, коли зростання цін було надто низьким, але 4 трильйони євро з цих активів все ще залишаються в обліку через довгий час після закінчення стимулювання, оскільки для згортання покупок потрібні роки.

«Оскільки утримувані облігації можна погашати лише поступово, ціни на активи залишатимуться спотвореними протягом тривалого часу», — заявила наприкінці минулого року член наглядової ради ЄЦБ Ізабель Шнабель. «Це означає, що планка для початку QE має бути вищою, ніж у минулому».

Деякі фінансисти хочуть, щоб ЄЦБ визнав, що хоча швидкі сплески купівлі облігацій можуть бути ефективними, як під час пандемії, витрати переважують вигоди у випадку тривалих покупок.

Хоча прибуток не є основним бізнесом, масове кількісне пом’якшення також залишило ЄЦБ рекордні збитки, позбавивши уряди доходу від дивідендів.

Після того, як грошово-кредитний орган чітко заявив, що він втрутиться в ринки, якщо передача монетарної політики буде порушена, деякі центральні банкіри закликали до більш чіткого розмежування між інструментами, які використовуються для боротьби з інфляцією, і тими, які спрямовані на стабільність ринку.

Особливо рішучі дії Перегляд навряд чи поставить під сумнів основну мету ЄЦБ щодо досягнення 2% інфляції, але він може торкнутися питання про те, чи в майбутньому досягти трохи нижче цього порогу настільки погано, щоб вимагати надзвичайних заходів.

Стратегія ЄЦБ вимагає «особливо рішучих» дій, коли інфляція надто низька, припускаючи, що недосягнення цілі розглядається як більша проблема, ніж її перевищення.

Однак дані свідчать про те, що на шляху до зниження ціни зазвичай стійкі, тому лише значні потрясіння призводять до справжньої дефляції.

Навіть протягом десятиліття надповільної інфляції до пандемії підприємства та домогосподарства продовжували очікувати помірного зростання цін.

Якщо ЄЦБ дійсно вірить, що цільова ціль інфляції в 2% є симетричною, то не повинно бути різниці між підходом до повільної та надшвидкої інфляції, стверджують деякі.

Оскільки вони зазвичай означають масову купівлю облігацій, особливо різкі дії також сіють насіння фінансових викривлень.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*