Home » СУСПІЛЬСТВО » Релігія » У Києві відзначили 25-річчя історичного візиту

У Києві відзначили 25-річчя історичного візиту

21 червня 2026 року в катедральному соборі святого Олександра в Києві відбулися урочистості з нагоди 25-ї річниці історичного візиту святого Йоана Павла ІІ до України. У межах святкувань ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії єпископ Станіслав Широкорадюк OFM поділився спогадами про підготовку до папського візиту. Також відбулися урочиста Свята Меса та освячення пам’ятної таблиці з реліквіями святого Йоана Павла ІІ.

На початку урочистостей єпископ Станіслав Широкорадюк OFM, який у 2001 році очолював організаційний комітет з підготовки візиту святого Йоана Павла ІІ до Києва, поділився спогадами про підготовку цієї історичної події. Він розповів про співпрацю з державними структурами, виклики, які довелося подолати, а також про значення папського паломництва для Церкви та українського суспільства.

Після цього розпочалася Свята Меса, яку очолив Апостольський нунцій в Україні архієпископ Вісвальдас Кульбокас у співслужінні єпископів і священників, які прибули на урочистості. На початку богослужіння канцлер курії Київсько-Житомирської дієцезії отець Віталій Квапіш привітав присутніх гостей і вірних.

Із вітальним словом також звернувся Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга. Він наголосив на важливості духовних цінностей для українського народу в час війни та підкреслив значення візиту святого Йоана Павла ІІ до України, який став важливою подією для розвитку міждержавних та міжцерковних відносин. Міністр також висловив надію на майбутній візит до України Папи Лева XIV.

У проповіді архієпископ Вісвальдас Кульбокас звернув увагу на слова Ісуса з Літургії Слова: «Не бійтеся людей». Він нагадав також відомий заклик святого Йоана Павла ІІ: «Не бійтеся відчинити двері Христові». Апостольський нунцій наголосив, що ці слова залишаються актуальними і сьогодні, коли український народ переживає випробування війною.

Архієпископ також поділився свідченням про жінку з Коста-Рики, яка, перебуваючи в лікарні, дивилася трансляцію беатифікації Йоана Павла ІІ та несподівано отримала зцілення. За його словами, святий Йоан Павло ІІ продовжує заступатися за Україну та її народ.

«Сьогодні ми молимося через заступництво святого Йоана Павла ІІ, щоб не боятися людей, не боятися осуду, а жити згідно з вірою та Божою правдою. У страху неможливо будувати свободу, справедливість і мир», – наголосив Апостольський нунцій.

На завершення богослужіння вірні проспівали гімн Te Deum на подяку Богові за дар понтифікату святого Йоана Павла ІІ та плоди його паломництва до України.

Після Святої Меси відбулося освячення пам’ятної таблиці з реліквіями святого Йоана Павла ІІ, яку здійснив архієпископ Вісвальдас Кульбокас.

Наприкінці урочистостей зі словами подяки до присутніх звернувся ординарій Київсько-Житомирської дієцезії єпископ Віталій Кривицький SDB. Голова Конференції єпископів Римсько-Католицької Церкви в Україні єпископ Віталій Скомаровський подякував усім, хто долучився до організації папського візиту 2001 року, та згадав вагомий внесок тодішнього Апостольського нунція в Україні архієпископа Ніколи Етеровича.

До присутніх також звернувся Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав. Він підкреслив, що значення візиту святого Йоана Павла ІІ до України не зменшується з плином часу, а навпаки – дедалі більше розкривається для наступних поколінь. Блаженніший пригадав слова Папи про мир як Божий дар і водночас завдання для кожної людини та закликав молитися за Україну і за якнайшвидше настання справедливого миру.

Урочистості зібрали численних вірних, які прибули до катедрального собору святого Олександра, а також тих, хто єднався в молитві через трансляцію EWTN. У заході взяли участь Апостольський нунцій в Україні архієпископ Вісвальдас Кульбокас, єпископи Римсько-Католицької Церкви в Україні на чолі з головою Конференції єпископів України єпископом Віталієм Скомаровським, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав, представники духовенства, дипломатичного корпусу та державної влади. Серед почесних гостей були Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні Карло Формоза з дружиною Монікою Бартолі, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Корея в Україні Пак Кічанг із дружиною, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Хорватія в Україні Аніца Джамич, Надзвичайний і Повноважний Посол Аргентинської Республіки в Україні Елена Летісія Тереса Мікусінскі, представники Посольства Республіки Польща в Україні та Суверенного Мальтійського Ордену, а також представники державних установ і громадських організацій.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*