Home » ЕКОНОМІКА » СУХОМЛИН В ДОЛІ, або як працює комунальна мафія Житомира

СУХОМЛИН В ДОЛІ, або як працює комунальна мафія Житомира

Вірний “порошенківець” Сухомлин

В Україні не має політики у класичному європейському розумінні, як і боротьби за свої ідеї та ідеали. Відсутня реальна опозиція, що конкурує з владою на ідеологічному, світоглядному та доктринальному полі. Після здобуття незалежності в нашій державі пройшов процес становлення фінансово-спекулятивного капіталу. Через  систему приватизації та особисті зв’язки з державним апаратом управління бувші комуністи та комсомольці дозволили собі скупити базові виробничі активи країни та стати мільярдерами. Відображенням змін, що відбувалися, став процес становлення багатопартійної системи України. По суті, між цими партіями важко знайти різницю: всі вони мислять категоріями продажі національних інтересів (лише різним покупцям) і благополуччям власних кишень.

Не виключення і наш рідний Житомир. Подивіться тільки на той десяток найбагатших сімей: Зубко, Кропивницькі, Розенблати та інші. Це все мажори другої хвилі. Їх батьки при СРСР займали високі посади, служили вірою та правдою партії «Маркса-Леніна», а коли Союз йшов у небуття стали ефективними власниками народного добра. І, як то кажуть, гроші роблять гроші, а діточки їх пішли в політику ставши  завзятими патріотами у вишиванках.

Йдуть десятиліття, вибори за виборами, змінюються президенти, а наші житомирські царьки лишаюся при своїх інтересах. Лише купують місця кожен раз в новому політичному проекті для себе, своїх дітей, дружин, друзів. Цей круговорот не спинити.

На останніх виборах міського голови та міської ради впевнено переміг БППшник, член команди Порошенко, друг Зубко і Розенблата, діючий міський голова Сергій Сухомлин. Але від бренду непопулярного і звинувачено пізніше у держраді Порошенка пан Сухомлин відмовився. Вже вкотре змінив він партійну вивіску, на цей раз на чисто передвиборчу франшизу на продаж – «Пропозиція». Від виборів пахло конкретним договорняком. Бо партія влади «Слуга Народу» виставила відверто слабого та залежного кандидата, котрий навіть у своїй агітації писав, що програє Сухомлину. «БЮТ», як завжди, с потрохами продалось перебіжчикам, а ось з ОПЗЖ пройшла цікава трансформація.

В 2020-му Віктор Медведчук, скупивши за гроші росіян пул телеканалів, вже бачив себе прем’єр міністром, а можливо і главою держави. Але чому не підбарижити ще, і призначив в допомогу нардепу від ОПЗЖ Павленку (куму Ющенка) бувшого БЮТівця і перебіжчика до регіоналів Черпицького (клікуха «Чепчик»). Останній пристроїв у прохідний список свого синка до облради і почав розпродаж місць в ОПЗЖ. Так і герої нашої гоп-компанії потрапили в нову каденцію до міської ради під головуванням Сухомлина.

По порядку. Наш міський голова нууу… дуже «гарний» господарник. Ви все самі знаєте, місто брудне та занедбане. Ті декілька фасадних проектів, що були проведені, супроводжувалися безліччю скандалів щодо розкрадання коштів. Цей градоначальник ухитрився навіть відпочивати на Цейлоні, в той час коли Житомир тонув у снігу. Але Сухомлин – вмілий пристосуванець. Це дає йому можливість бути у владі десятиліття, бігаючи від партії до партії і постійно домовляючись про «квоти» у розпилі бюджету. Тому і не існує у Житомирі опозиції, бо через кабінет мера можна отримати свій ласий шматок в обмін на покірність. Що ще треба депутату?

24 лютого 2022 розпочалася війна славетної України під головуванням мудрого Верховного Головнокомандувача Володимира Зеленського проти одвічного ворога – клятої Росії. Поплічників Кремля, партію «ОПЗЖ» – заборонили. А в Житомирі? Всі знають, що місцеві ОПЗЖшники це люди від влади, котрі просто купили місця у смотрящего «Чепчика» і вони продовжують заробляти на містянах, як не в чому не бувало, бо мер, за лояльність і голоси, віддавав їм на прокорм сферу житлово-комунального господарства та прибирання тротуарів у Житомирі.

Схема наступна. За чистоту вулиць та доріг в Житомирі відповідає Комунальне підприємство «Управління автомобільних шляхів» (КП УАШ) Житомирської міської ради. Керівників цього підприємства призначає особисто Сухомлин.

Наша влада геніальних реформаторів БППшників все зробила через емблему міста «Ж». Тишком нишком (опозиції в місті не має і не було) місцева влада у 2018 році ліквідувала комунальні «ЖЕКи», котрі прибирали місто згідно визначених районів.  Комунальні, тобто наші з вами «ЖЕКи» стали приватні, тобто їхні. До слова, розпродаж наших «ЖЕКів» розпочала ще мерка Шелудченко, політична мамка Сухомлина. Постало питання: тротуари є, а прибирати їх не має кому. Сухомлин створив проблему і почав її героїчно вирішувати, а саме: за кошти громади, долучив до чистки тротуарів приватні «ЖЕКи», тобто комерційні контори на платній основі. Але спочатку, прибирання, по якійсь невідомій схемі проводилось  двірниками «ЖЕКів» за рахунок квартплати громадян, з включенням  даної послуги громадянам у квартплату. Тодішні житомирські БППшники під дахом  Віце-прем’єр-міністра Зубка загалом не переймалися таким поняттям, як «законність». Он, їх члена команди, Розенблата, упіймали на хабарі та на виразі, що Україна це «…лядська держава», і нічого, вільний, як птах, а сестра в «БЮТі». Проте, попереду шли вибори і громадяни скаржились, бо квартплата має витрачатися лише на утримання будинків.

Житомиряни двічі оплачують прибирання: як зп працівникам КП і платежі ФОПам

Тоді Сухомлин, порадившись з друзями, пішов іншим шляхом. Щоб збагатити приватні контори. КП УАШ було доручено на тендерній основі, за бюджетні, тобто кошти громадян, залучити ті ж приватні «ЖЕКи», котрі незаконно здирали гроші з людей в квартплаті, до прибирання вулиць. Якість прибирання залишилась такою ж низькою, але схематоз через тендер для своїх було розпочато.

Так ось, за весь брудний сніг, пил та сміття в котрому по коліна роками пересуваються житомиряни та гості міста відповідали наступні дійові особи.

Приватне підприємство «КВЖРЕП №8», директорка та власниця Світлана Півоварова. Нині депутатка в міськраді від забороненої партії ОПЗЖ. Загалом людина для міста легендарна, тому що працювала на всі влади і при всіх владах, на високих позиціях в мерії. Користуючись посадою, в тому чисті начальника УЖКГ та заступника мера, зуміла «прихватизувати» самий «багатий ЖЕК №8» з усією інфраструктурою та матеріальної базою. Півоварова партії змінювала, але завжди кружляла навколо «регіоналів» і забороненої політсили «Вітренко». Не місцевих актівістів-патріотів, а ні мера не турбувало питання в чию партійну касу роками відраховує гроші дана «чиновник-бізнеследі» у ті часи коли Росія нищить Україну вже 9-й рік поспіль.

Світлана Півоварова

Приватне підприємство «ВЖРЕП №4», належить Володимиру Тичині. Чоловік починав політичну кар’єру ще у СДПУ(о), кума Путіна, зрадника Медведчука. Згодом був депутатом та балотувався від регіоналів, ОПЗЖ, а на останніх виборах обрався від ОПЗЖ у Житомирську райраду. Коли почалася війна, то цей медведчуковець зі стажем, швидко зробився «позапартійним і позафракційним». Як добре, що виборця ніколи не цікавила честь та гідність обранців, їх чистоплотність і реноме. Тичина один із перших, користуючись зв’язками у мерії та депутатською корочкою, приватизував «ЖЕК». Відомий і Володимир Тичина, своєю жадібністю до грошей, а тому є фігурантом безлічі кримінальних справ пов’язаних з екологією, забрудненням парків та земель і недекларуванням доходів. Добре, що з такою біографією можна придбати місце у ОПЗЖ і домовитись з мером. Тичина, через свою безкарну недоторканість, навіть нормально тендер підтасувати не зміг і оскандалився, тим, що повів на торги пов’язану з собою особу, а саме свого співробітника. На що надіявся Тичина? Що прийдуть росіяни і можна буде домовитися та зняти з себе кримінальні справи, бо герої «Лугандонії» сплош бувші кримінальники. Коли не прийшли руськи, то домовився з Сухомлиним? Знову, місцевий актив, наче осліп, бо працює лише за вказівкою мера. Откати платяться, каса проросійської партії теж наповнюється. Щодня гинуть люди, а житомирська влада того не помічає.

Приватний «ВЖРЕП №5», основний власник та бенефіціар цікава людина, Андрій Кучик. Дуже успішний бізнесмен і всього, напевно, добився сам, але… батько Василь Кучик. Відома в місті особа і непотопляємий регіонал. Пан Кучик старший, був і заступником мера Буравкова, і депутатом декількох каденцій. Приватизатор надвеликого масштабу. Бачите, як цікаво громадо. Майно наше, але чомусь за чесною та «ринковою» приватизацією спільне майно отримують лише можновладці. Кучики, сухомліни, гундичі всі ті, що роками біля корита – роздербанили Житомир. Хоч наш мер і патріот, да і був членом команди Порошенка, але регіоналами не нехтує. Василь Кучик, член депутатської комісії, що піклується майном, а його сина, молоде дарування призначають директором комунального «ЖЕКа» (тобто нашого з вами). Тепер фокус від мера Сухомлина: за часів каденції Кучика старшого, оп, і Кучик молодший приватизує очолюваний «ЖЕК». Магія, чи Сухомлин у долі? Бачите, партійна приналежність зовсім не заважає робити кар’єру та заробляти кошти для поповнення проросійської партійної скриньки на ворожу пропаганду. Ще і Сухомлину можна порадити, напевно, як чекати «освободителей». Ніхто не звинуватить вас у роботі на «русський мір» і в державній зраді. Ось не дай бог, критикувати владу.

Не забув голова міста і власну команду із приватного «ВЖРЕП №9». Обидва власники Ченков та Гудзь, як депутати дотичні до бувшої партії мера «Європейська Солідарність» та нинішньої партії «Пропозиція». Як у старій казці Ченков був директор комунального ЖЕКу, раз, і з легкої подачі мера ЖЕК стає приватним. Ваша мама пенсіонерка, в нашій країні рівних демократичних можливостей, напевно, не встигла приватизувати собі комунального майна?

ТОВ «УК «Полісся». Що тут казати, все ясно, власник Бічук Олег має дружину Юлію, а та, за дивним збігом обставин просто сестра бувшого губернатора і народного депутата від «Свободи» Сидора Кізіна. Коли, заробляєш на українцях, головне вдягни вишиванку, тоді їм приємно, що їх грабує патріот.

ТОВ «КК «Домком Житомир», власниця котрого Шамал пов’язана з Антіповим Ю.О., про котрого ми розповімо трохи нижче.

Вся ця чехарда з приватними ЖЕКами, багато з яких не враховували логістику при тендерах, призвела до крайнього невдоволення з боку житомирян та низької якості обслуговування. Бруд з тротуарів нікуди не зник. Міська влада, роздавши комунальну власність, та давши заробити всім хто допоміг Сухомлину знову стати мером вирішила тепер, сконцентрувати потоки у власних руках. Мер міцно тримав всіх депутатів за майно, а тому вже не боявся їх протидії і порадившись з близьким оточенням, частину грошей за прибирання вулиць направив на Комунальне підприємство «КАТП 0628». Багаторічний директор цього КП (вивіз сміття), добре відомий житомирянам  – Сергій Колесник. Як безліч політичних пройдисвітів починав кар’єру в БЮТ. Але обравшись депутатом, одразу перебіг в більшість, що тоді за часів мера Дебоя, належала «Партії регіонів».  За такий вчинок, що дуже цінується нашою владою і ігнорується виборцями, був призначений директором КП «КАТП 0628». З тих пір там керує та регулярно обирається до міськради від ОПЗЖ. У патріотичного мера Сухомліна до нього претензій не має. Але є одна біда. Кажуть, Колесник вчився у фізкультурному інституті, а тому доручати йому такі тонкі питання, як привласнення бюджетних коштів – погана ідея. Ось і пішов Колесник на тендер, разом зі своїм «КАТП 0628» та рядом ФОПів. Схема зрозуміла, роботи виконує КП, а ресурси виводяться на ФОПів, проводиться «обнал», собі трошки, ну і меру конверт.

Може на жадібності та безкарності, а може на пустоголовості спалився БЮТовець-регіонал. Колесник потягнув з собою на тендер кишенькових ФОПів, котрі допомагали йому виводити гроші і з «КАТП 0628». Дані особи Злобидинець, Новіченко та інші не задіювалися безпосередньо до виконання робіт, а використовувалися, як дроп-агенти у фіктивних правочинах лише для вимивання та привласнення коштів.

Ламайте ноги за ваші гроші

За інформацією наших джерел в Управлінні стратегічних розслідувань Національної Поліції, за даними фактами проводиться слідство в рамках декількох кримінальних проваджень. Під час обшуку у «КАТП 0628» правоохоронцями знайдено та вилучено тендерну і технічну документацію, що готували нібито ФОПи, їх телефони та печатки, тобто речові і документальні докази фіктивності. Навіть офіс у Колесника та ФОПів один на двох.

Слідство триває, але існує велика протидія, бо один крок і вийшов на патріотичного мера. Крім того, як свідчить практика по тому ж Тичині, ОПЗЖшникам все сходить з рук, бо вони вмонтовані у систему влади по привласненню бюджетних ресурсів.

Скандали та корупційна політика заставила Сухомлина знову перекроїти «ринок прибирання міста». Сходка вирішила наступним чином. Ділимо місто на два райони: Богунський і Корольовський і віддаємо перевіреним кадрам. Корольовський вирішили віддати Антіпову та партнерам. Цей Антіпов, син нардепа Олега Антіпова, що був БЮТовець, але перебіг у «Партію регіонів». Стандартно, зрадник-регіонал, а син його талановитий бізнесмен. Богунський район віддають клану Півоварової з її групою дресированих регіоналів.  Це не наша вигадка. Міська влада провела тендери, котрі були підтасовані під конкретних учасників (перелічених вище), що навіть не мають нормальної прибиральної техніки і персоналу. Влада в  здоровому глузді закрила очі на  численні порушення тендерного законодавства, бо на кону гроші та відкати. Переможцями були обрані саме пов’язані з регіоналами приватні контори. Незважаючи на результати перевірки Держаудитслужби, що прямо вказала на порушення законодавства та кримінальні справи – схема з вимиванням бюджету міста продовжує справно поповнювати кишені можновладців. А, як, знущання над законом і людьми, тротуари частенько прибирають працівники самого КП УАШ, хоч кошти за те отримують сухомлинські партнери.

Влада пішки не ходить

Керівники КП УАШ лише інструменти (пішаки) в цій не хитрій, зухвалій, але дуже прибутковій схемі і, як правило, готові злити мера при першому ж серйозному допиті.  Плинність кадрів на посаді керівника КП УАШ просто шокує. Змінилося 5 керівників за каденцію Сухомлина, напевно не хочуть сидіти у в’язниці за мерський маєток в Чорногорії.

27 лютого 2023 року мер Житомира Сергій Сухомлин знову звільнив начальника комунального підприємства «Управління автомобільних шляхів» Володимира Марусича, підписавши відповідне розпорядження: «Звільнити 27 лютого 2023 року Марусича Володимира Павловича, начальника комунального підприємства «Управлінні автомобільних шляхів» Житомирської міської ради з займаної посади за угодою сторін та припинити з ним контракт», – йдеться у документі. Схоже запахло печеним, і як і в інших відомих корупційних справах Марусич поїде по «гуманітарку за кордон». Мер обрубує чергові кінці.  Попередній директор КП УАШ Мазур Вова вже волонтерить в країнах Європи. Протеже і друг Сухомлина, директор «Водоканалу» – Нікітін, освоїв 40 млн. євро і звільнився, а ви пийте обіцяну мером воду з крану.

Майдани, революції та війна не є перешкодою для ділків в їх темах-схемах. Навпаки, військовий час, особливо з купленою і задушеною місцевою пресою чудовий шанс підзаробити. На фронті гинуть наші брати і сестри, поки «платники внесків у касу Медведчука-Януковіча» в тилу, грабують громадян, заносячи долю продажній верхівці міста Житомира.

Артур Журбенко, Інформаційне агентство «ПК інформ»

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*