Home » Коментар експерта » Андрей Лактионов: справжні досягнення української влади не те, про що вона розповідає

Андрей Лактионов: справжні досягнення української влади не те, про що вона розповідає

14 квітня 2016 року Верховная рада України призначила Володимира Гройсмана прем’єр-міністром України. Тільки но призначений 38 –річний очільник українського уряду тоді одразу заявив: «Я вам покажу, що таке управління державою».

Минуло вже півтора роки із дня вступу Володимира Гройсмана на посаду посаду прем’єр-міністра України. Тому можна дещо і підсумувати та зрозуміти, що ж таке, насправді, управління державою, яке Гройсман всім обіцяв показати.

Нещодавно соціологічна група «Рейтинг» опублікувала результати одного цікавого, але, насправді, доволі знакового опитування. Адже у тому опитуванні йдеться не про мільярди та збільшення бюджету, не про покращення та успішні реформи. Там все простіше і, мабуть, дуже наочно щодо результатів роботи вже нової української влади. Так ось, виявляється, що 35% українців хотіли б емігрувати з України і їх кількість, у порівнянні із попереднім 2016 роком,   зросла на 5%!!!

Тобто, бажання виїхати за кордон назавжди виявило 35% українців та ще 4% – не визначилися. Найбільше тих, хто бажав би емігрувати – серед мешканці заходу України, їх є 41%. На півдні таких 34%, у центральній Україні – 33%, на сході – 33%.

Серед молоді, від 18 до 35 років, кількість тих, хто має бажання переїхати на постійне місце проживання за кордон складає  54%.

Також 44% українців виявляють бажання працювати за кордоном. Серед молоді бажаючих отримати роботу за кордоном є 68%, серед осіб середнього віку таких є 52%, а серед найстарших – лише 20%. Основною мотивацією працювати за кордоном є вищий рівень зарплати в інших країнах і це зазначили 72% опитаних.

Найоптимістичніше свої перспективи отримати роботу в інших країнах оцінила молодь. Молодь більше за інших хоче отримати роботу через бажання реалізації як спеціаліста та отримання досвіду у міжнародних компаніях, найстарші – через кращий соціальний захист за кордоном

Щодо отримання освіти за кордоном, то 70% українців заявили, що хотіли, аби їхні діти та внуки навчалися за кордоном. А 55% опитаних повідомили, що серед їхніх знайомих є ті, чиї діти ВЖЕ вчаться за кордоном.

Серед причин, які спонукають думати про еміграцію, українці називали сподівання отримати кращі умови для життя, таких – 64% опитаних. Бажання забезпечити краще майбутнє для дітей як причину переїхати в іншу країну назвали 34%, відсутність достойної роботи в Україні – 23%, бажання отримати кращу освіту – 12%. Близько 10% вказали причинами відсутність безпеки в Україні, можливість отримати краще медичне обслуговування, кращі умови ведення бізнесу, бажання самореалізації, сімейні обставини.

Ось такі вони, результати роботи Володимира Гройсмана, який колись обіцяв показати, що таке управління державою, його команди та й, взагалі, вже нової української влади?

Але все набагато простіше. Просто владі потрібно припинити розповідати українцям про свої успішні реформи, про перемоги, зростання і всякі там здобутки та  почати, врешті-решт, працювати. А українцям потрібно припинити вестися на такі розповіді української влади та почати вимагати. Від влади працювати.

А всім разом потрібно інколи просто брати і читати ось такі соціологічні дослідження.

На цьому все і всього всім доброго.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*