Українська делегація на полях ПА ОБСЄ активно працює із західними партнерами, щоб посилити підтримку нашої держави. Про це у соцмережах пише співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко.
На полях ПА ОБСЄ депутати зустрілися канадською парламентською делегацією, обговорили військову підтримку України. «Окрім безпекових питань канадійці піднімали і проблеми корупції, останні скандали з мільйоном кешу швидко доходять до партнерів. Від влади чекають конкретних дій по протидії корупції», – зауважує Геращенко.
«ПА – майданчик, де чітко відчуваються парламентські тренди. Україна залишається в фокусі уваги, але не меншу увагу світ приділяє війні між Ізраїлем і Палестиною, цьому була присвячена окрема дискусія», – констатує співголова фракції.
Ще одна важлива тема для ПА – вибори, які відбудуться в кількох країнах.
«Спостережна місія ПА ОБСЄ працюватиме на виборах в США, Молдові, Узбекистані і Грузії. В цих країнах вибори пройдуть вже в жовтні (у США – в листопаді). У Грузії опозиція покладає велику надію на парламентські перегони й називає їх «вибором між Росією і Європою». В цей час партія влади «Грузинська мрія» продовжує свої антизахідні кроки», – зазначає Геращенко.
«Згідно з опитуваннями партія влади має близько 40% голосів, тоді як опозиційні партії сукупно мають підтримку в більше 60% громадян. Але вперше цього року вибори пройдуть за новими правилами, лише за пропорційною системою і з використанням електронних скриньок», – розповіла Ірина Геращенко.
Відразу після парламентських виборів добіжать кінця й повноваження президентки Саломе Зурабішвілі. Її наступника вже не обиратимуть на загальнонаціональних виборах. Главу держави обере спеціальна колегія виборців, половину з яких складатимуть депутати новообраного парламенту, а другу половину – представники регіональної влади. «Мали важливий обміну думками з грузинськими опозиціонерами. Група ЕРР зробила спеціальну заяву на підтримку демократії в Грузії й дуже уважно слідкує за виборчою кампанією», – пише Ірина Геращенко.
Президентські вибори в Молдові заплановані на 20 жовтня. Паралельно у той же день має відбутися референдум про вступ до ЄС. Ініціатива його проведення належить чинній президентці Молдови Маї Санду – аби заощадити бюджетні кошти та підвищити явку виборців. За крісло глави держави змагатимуться 11 людей, включаючи чинну президентку Маю Санду.
«Вона лідирує в опитуваннях громадської думки. Серед кандидатів – звільнений генпрокурор Олександр Стояногло, якого підтримують проросійські опозиційні партії, та Ренато Усатий, який виступає за тісні зв’язки як із Заходом, так і з рф», – пише Геращенко.
росія намагається втручатися у виборчий процес в Молдові, підкуповуючи десятки тисяч виборців і запускаючи кампанії фейків і дезінформації. Російські інформаційні загрози активно обговорювалися в рамках ПА ОБСЄ – зазначає депутатка.
В Узбекистані 27 жовтня відбудуться вибори депутатів Законодавчої палати Олій Мажлісу Узбекистану та депутатів обласних, міських та районних кенгашів. На виборах будуть обрані 150 депутатів Законодавчої палати, 65 депутатів Жокарги Кенеса Каракалпакстану, а також депутати обласних, Ташкентського і 208 районних (міських) кенгашів.
«Вибори вперше пройдуть за змішаною системою. 75 депутатів нижньої палати парламенту будуть обрані від одномандатних округів за мажоритарною системою, решта 75 — за пропорційною», – повідомила Ірина Геращенко.