Home » ЕКОНОМІКА » Верховний Суд підтвердив висновки АМКУ у справі про змову на продажі квартир від «Укргазбанку»

Верховний Суд підтвердив висновки АМКУ у справі про змову на продажі квартир від «Укргазбанку»

21 лютого 2023 року Верховний Суд підтвердив законність рішення Комітету від 26.08.2021 № 485-р, яким ТОВ «БЦ СЕРВІС» було оштрафовано на 577 179 грн за спотворення результатів електронних торгів з продажу квартир.

Під час розгляду справи Комітет у змагальному судовому процесі довів, що ТОВ «БЦ СЕРВІС» вступило у змову з іншим учасником аукціону, внаслідок чого було спотворено результати електронних торгів.

Мова йде про продаж майнових прав на квартири загальною площею 5 282,74 кв. м за двома адресами у м. Києві. Торги у 2018 році проводилися публічним акціонерним товариством акціонерним банком «Укргазбанк» на майданчику державного підприємства «СЕТАМ».

В рамках розслідування справи Комітет зібрав низку доказів, що свідчили про наявність між учасниками аукціонів активних контактів, які у своїй сукупності не можуть бути результатом випадкового збігу обставин чи наслідком дії об’єктивних чинників, та доводять факт координації учасниками аукціонів своєї поведінки під час підготовки до участі та участі в торгах, зокрема, про обмін між ними інформацією.

Щонайперше Комітетом було встановлено факти:

– надання фінансової допомоги одного учасника іншому;

– взаємозв’язок учасників через інших суб’єктів господарювання та фізичну особу;

– використання однакових ІР-адрес та спільну адресу місцезнаходження;

– синхронність дій Відповідачів у часі під час подання заявки на участь у торгах та сплаті гарантійного внеску в один день з незначною різницею в часі в одному банку;

– сплату гарантійного внеску обома учасниками за рахунок третьої особи.

Зауважимо, що другим відповідачем у справі є ТОВ «КІЛІВЕНТ», яке згаданим вище рішенням Комітету було оштрафовано на 339 999 грн.

Комітет завжди у посиленому порядку відстоює у судах свої рішення у справах щодо змов під час торгів, аукціонів та закупівель, адже вони належать до найбільш серйозних та небезпечних видів порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Ці порушення становлять підвищену суспільну небезпеку, оскільки, фактично, є розкраданням бюджетних коштів в особливо великих розмірах.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*