Home » НАША ДІЯЛЬНІСТЬ » ДРОНО-ПІАР СУХОМЛИНА!

ДРОНО-ПІАР СУХОМЛИНА!

Два подільника по політичному бізнесу: Розенблат та Сухомлин

25 березня 2023  Житомир передав українським захисникам 40 дронів.  Дрони придбали за кошти місцевого бюджету. Влада міста Житомир за кошти бюджету придбала 40 дронів, які передали українським захисникам. Про це повідомив міський голова Житомира Сергій Сухомлин. «Вчора повернувся зі Сходу. Був у нашої 95-ки. Це справжні Герої, які тримають оборону під Кремінною. Завезли десантникам 20 дронів. Ще 20 Мавіків передали їм у Житомирі», – написав мер. Він зазначив, що купували дрони коштом місцевого бюджету. 15 листопада на засіданні виконкому анонсували створення платформи із закупівель безпілотних літальних апаратів для військових із назвою «Житомирський дрон». У вересні 2023 року у Житомирській міській раді планували закупити для військових на фронт тисячу FPV-дронів.

Це лишень офіційна версія, а як відбуваються справи у реальності. Давайте аналізувати.  Для початку подивимося на стан доходів міського голови.  Отже, 18 лютого 2024 року  стало відомо, що  мер Житомира Сергій Сухомлинпотрапив до п’ятірки з найменшою зарплатою за 2022 рік у рейтингу зарплат очільників обласних центрів. За розміром заробітної плати у перший рік повномасштабної війни Сергій Сухомлин здобув 18 місце серед 22 очільників обласних центрів.

Вірний “порошенківець” Сухомлин

Міський голова Житомира оприлюднив декларації про доходи за 2021 та 2022 роки. Документи він опублікував у Єдининому державному реєстрі 30 січня 2024 року, імовірно після відповідних публікацій на нашому сайті. У декларації він вказав і доходи та видатки своєї дружини, Світлани Сухомлиної. За 2021  рік  у міського голови були офіційно такі доходи:  362 тисячі 594 гривні заробітної плати, отриманої за основним місцем роботи у виконавчому комітеті Житомирської міської ради Житомирської області;  43 тисячі доларів та 170 тисяч гривнь готівкою; 1 долар, 85 євро та 39 тисяч 519 гривень на рахунках у банках;  акції ЗАТ “АЛЬФА” на суму 106 тисяч 495 гривень (у власності з 2005 року). Але у 2022 році  Сергій Сухомлин отримав зарплату на 44% більше, ніж за 2021 рік:  522 тисячі 541 гривня заробітної плати, отриманої за основним місцем роботи у виконавчому комітеті Житомирської міської ради Житомирської області; 24 тисячі 900 гривень страхових виплат; 894 гривні у графі “Інші доходи, які включаються до складу загального оподатковуваного доходу”; 650 тисяч гривень доходу від відчуження рухомого майна (крім цінних паперів та корпоративних прав); 32 тисячі доларів та 140 тисяч гривень готівкою; 1 долар, 85 євро та 46 тисяч 284 гривні на рахунках у банках.

Дружина Житомирського міського голови Сергія Сухомлина Світлана 21 грудня 2021 року отримала у власність квартиру у Житомирі площею 139,87 квадратних метрів та вартістю 62 тисяч 306 гривень та акції ПАТ «Електровимірювач» кількістю 2240 штук та вартістю 25 копійок за штуку.

Європейське місто Житомир

У 2022 році подружжя оновило свої автівки. Міський голова 20 липня 2022 року придбав Hyundai Santa FE 2022 року випуску за 1 мільйон 709 тисяч 500 гривень. Його дружина 03 вересня 2022 року стала власницею PEUGEOT 3008 HDi150 2021 року випуску та задекларованою вартістю 1 мільйон 285 тисяч гривень.

Світлана  Сухомлина в 2022  році  отримала 162 тисячі 329 гривень заробітної плати, отриманої за основним місцем роботи у ТОВ «КОН БРІО»; 1 мільйон 638 тисяч гривень доходу від підприємницької діяльності (якої саме- це ще велике питання); 3 мільйон 200 тисяч доходу від відчуження рухомого майна (крім цінних паперів та корпоративних прав); 11 мільйонів 335 тисяч 600 гривень доходу від відчуження цінних паперів та корпоративних прав; 630 тисяч гривень та 7 тисяч доларів готівкою.

Так, якщо тобі так болить за Україну і Житомир, як ти пишеш у соцмережах, – віддай 20% своїх статків на ЗСУ! Ні? Жаба задушить! А за наші кошти – працюй, а не корчи з себе героя, ти за це заробітну платню отримуєш!

Раніше на нашому сайті ми вже багато разів писали про те, що родина Розенблатів активно наживається на військових постачаннях, зокрема продає Міністерству Оборони неякісні дрони, які не літають від слова зовсім.

А Сергій Сухомлин  давно відомий тим що він є давнішнім діловим партнером та й подільником саме екс-нардепа Борислава Розенблата. Обидва члени команди підозрюваного у державній зраді Порошенка.

Виникає запитання, а чи не бажає житомирський міський голова взяти приклад з Розенблата та теж погріти руки на «постачанні» фронту дронів. Уж якось занадто затято (та що говорити навіть піарно) він взявся за це діло.

Центр міста, де мер думає лише за піар

Так  ось Житомирська міська рада від початку 2024 року регулярно повідомляє про допомогу захисникам України, зазвичай їм начебто «передають безпілотники». Також майже у всіх таких повідомленнях вказані бюджетні кошти, витрачені на передане обладнання, сумарно це вже становить більш ніж 10 млн грн. НАШИХ, а не Сухомлина грошей!

20 листопада 2023 року міський голова Житомира Сергій Сухомлин презентував платформу «Житомирський дрон», на якій можна отримати кошти за зібраний власноруч  FPV–дрон або задонатити на нього. 30 грудня протестували перші FPV-дрони, зібрані волонтерами на платформі «Житомирський дрон», а 5 січня 2024 року організували для журналістів зустріч з розробниками цих дронів.

Більше 4 тисяч інженерів та понад 100 постачальників запчастин до безпілотників зареєструвалися на платформі «Житомирський дрон» станом на 8 січня 2024 року. Про це розповів Житомирський міський голова Сергій Сухомлин. «Ми, навіть, самі не очікували, яка кількість людей хочуть пройти навчання, отримати сертифікат. За зроблений дрон людина отримає з бюджету компенсацію у 6 тисяч гривень. Важливо, що дрони не одразу відправляються на фронт. Спочатку вони проходять тестування. Дрони мають індивідуальний номер, який вноситься до системи. Якщо дрон якісний, він відправляється на фронт», — розповів Сергій Сухомлин (виділено нами – ПК).

З його слів, проект «Житомирський дрон» загалом готували десь два місяці. Не в тестовому режимі він працює тільки 10 днів, а вже є звернення від інших громад України, які бажають створити у себе подібні платформи. Станом на 13 лютого 2024 року понад 6 тисяч користувачів зареєструвалися на платформі «Житомирський дрон», 27 FPV вже у військових. Щодо безпекових заходів відносно виробництва дронів, Сергій Сухомлин розповів, що всі дані інженерів та тестувальників захищені.

Знову фанфари, піари, але у багатьох виникають сумніви що щирості ініціативи Сергія Сухомлина.  Буває частенько так, що одна якась з першого погляду дрібничка може зіпсувати усю справу взагалі.

Саме це й сталося  17 лютого 2024 року, коли стало відомо, що  у Житомир приїжджає чимало дронів з усієї України, але не вистачає тестувальників.

Дамо слово самому Сергію Сухомлину. «Продовжуємо збирати дрони. Тут величезна подяка усім, хто долучився до цього проекту. …З усієї України кожен день у Житомир приходять десятки зібраних дронів. Скажу чесно, нам навіть на сьогодні вже складно тестувати, не вистачає тестувальників, бо у військових є свої завдання. Тому маємо тут невеличкі складнощі. Сьогодні спілкувався з нашим політехом (Державний університет «Житомирська політехніка»). Думаю, що вони нам допоможуть з тестувальниками і будемо робите усе можливе, щоб хлопці на фронті отримували якомога більше цих систем. Дякую усім! Головне спокійних вихідних! Гарного дня!», – повідомив Сергій Сухомлин (курсив наш –ПК).

Заначимо, що Сергій Сухомлин вже двічі проговорився про тестувальників, а це не марно, бо  як відомо не лише з психоаналізу , те, що викликає обурення досить часто просувається у промову. На тесті адронів прогорів  його подільник Борислав Розенблат, не виключно, що й Сергій Сухомлин  теж бажає нажитися на дронах, покрутити кошти в банках, не відразу поставляти дрони, або взагалі максимально відтягувати час, копити собі гроші, а там й війна закінчиться, та все  підзабудиться. А можливий також інший варіант- тягнути час, дурити людей, не постачати зброю на фронт з метою… посприяти нашому ворогові. А це  вже не шахрайство у великих розмірах, а пряме пособництво країні-агресорці.

Цю версію повністю відкинули ми не можемо, бо широко відомо (та й ми вже за це писали), що головний компаньйон Сухомлина Розенблат має зв’язки та родичів в РФ. Розенблат добровільно брав участь у російських пропагандиських сюжетах проти України. Обидва, Сухомлин і Розенблат, члени команди підозрюваного у держраді Порошенка.

Якщо казати за дрони, то цей житомирський проект стартував  20 листопада 2023, а чому він відразу (знаючи напевно з перших джерел про справу Розенблата) не подбав про перевірку дронів, тем більш, що в місцевій Політехніці є фахівці.

«Після того, як ми отримали акти і підвантажили в систему, людина має право отримати 6 тисяч гривень компенсації з міського бюджету за кожен зібраний чи придбаний дрон», — сказав Сергій Сухомлин. А скільки грошей пройд чорним налом, чому весь проект «Житомирський дрон» не прозорий, де звіти, це все інше?

Між тим пересичені жителі міста не довіряюсь меру. Паралельно його піарній ініціативі виник й реальний проект. На завершення нашого нарису ми про нього розповімо.

Добрий майстер із Житомира, якого звати Олександр, разом зі своєю командою власноруч збирає FPV дрони від корпусу до камери. Безпілотники виготовляються за гроші волонтерів та донатів із соцмереж. За його словами, саморобні дрони легкі та витривалі. Вага їх становить 950 грамів, при цьому вони можуть підняти до півтора кілограма вантажу.

Цей дрон здатний пролетіти відстань вісім кілометрів, несучи на собі вибухівку.«Зараз ми купуємо запчастини на ринку України, на різних торгових майданчиках. Тут ціни трохи вищі, оскільки торговці на них заробляють. Ми свідомо купили цю партію за дорожчу ціну, оскільки виникла гостра потреба і нам треба було терміново виробити дрони. Наступну партію ми плануємо закупити оптом, коли назбираємо необхідну суму. Ми хочемо замовити запчастини з Китаю, бо тільки звідти надходять запчастини для цих дронів. Це дозволить нам зекономити значну суму на кожному дроні», — говорить  наш добри майстер.

Олександр ще розповів, що отримує багато звернень від військових, які хочуть купити у нього дрони, але він принципово відмовляється брати гроші від них. «Ми не приймаємо замовлень від військових, хоча багато людей звертаються до нас з пропозицією придбати дрони і готові заплатити за них. Наш проект розроблений таким чином, що ми не беремо кошти від військових. Ми організовуємо збір і шукаємо інвестиції. У мене є багато друзів і родичів військових і я вважаю, що неправильно, щоб людина, яка ризикує своїм життям, захищаючи нашу країну, повинна власними коштами купувати дрони, запчастини для автомобілів та амуніцію. Це якийсь сюрреалізм», — говорить Олександр.

Сухомлин веде місто до НАТО і ЄС

Саме  ця ініціатива потрібує підтримки від народу (нажаль ми знаємо реквізитів його картки та не можемо зробити йому донат).

Сухомлин полюбляє піар! Скільки вже проектів він впіарював житомирянам: аеропорт, питну воду з крану, десятки тисяч робочих місць, фонтан, як у Вінниці, оновлення тролейбусного парку, зниження тарифів. І ось знову. За наші кошти, за бюджет в цей складний час катається у відрядження, щоб віддати дрони, котрі теж придбані за наші кошти. В той час коли Житомир брудний та потопає у снігу. Добре, що хоч не на Цейлон поїхав, як зазвичай. Думаю, що чотири десятки дронів можна було б доставити і без мера. Але ж тоді не вийде гарного постику у Фесбук. Все у нього так, піар на війні, «плитка на крові», завищені кошти на укриття. Житомирянин – терплячій, опозиції немає, а в Києві – дах. Життя вдалось, кому війна, а кому і мати рідна!

Євгеній Кузнєцов,

голова Союзу воїнів-добровольців

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*