Home » ПОЛІТИКА » Фракція «Європейської Солідарності» прозвітувала за рік роботи в парламенті

Фракція «Європейської Солідарності» прозвітувала за рік роботи в парламенті

Фракція «Європейська Солідарність» відповідно до закону прозвітувала за рік роботи у Верховній Раді. 

«Формула української перемоги – це Армія, Мова, Віра, ЄС і НАТО. Саме тому наші пріоритети – це перш за все підтримка українського воїна, підтримка української армії, підтримка ЗСУ. Європейська та євроатлантична інтеграція, міжнародна діяльність і робота міжнародних організацій. Це економічна безпека нашої держави, це підтримка української мови, української культури, захист нашої віри», – говорить співголова фракції Артур Герасимов.

Співголова фракції Ірина Геращенко також нагадала, що більше 2,5 тис представників «Європейської Солідарності» стали до лав ЗСУ та Сил оборони країни. «На жаль, 74 наших колеги, наших партійців загинули. На жаль, 43 дитини членів родин наших партійців і наших колег, депутатів різних рівнів втратили батька на війні. Наша партія першою прийняла рішення, що під час повномасштабного вторгнення бюджетні кошти, які ідуть на фінансування партій, мають бути спрямовані саме на підтримку ЗСУ. На ці цілі ми перерахували 54 млн, аби вони пішли на закупівлю дронів, тепловізорів, всього, що так сьогодні є в дефіциті в ЗСУ. 28 млн 300 тис пішли на закупівлю вантажівок DAF», – говорить Геращенко.

«Наші партійці, депутати є волонтерами. Ми пишаємося нашими регіонами, адже там створено 284 волонтерські хаби представниками партій, депутатами різних рівнів, 73 з них працюють в екстремальних умовах в наших партійних офісах», – зауважує Ірина Геращенко.

Як повідомили на брифінгу, загалом за 2023 р. було подано 223 проєкти законів, постанов і заяв, авторами або співавторами яких були депутати фракції «Європейська Солідарність». У тому числі 134 законопроєкти (46 – виключно членами фракції «ЄС»), 88 проєктів постанов (26 – виключно від «ЄС») і проєкт заяви.

З усіх законопроєктів, авторами або співавторами яких були депутати від «Європейської Солідарності», 20 стали законами. Ще 5 – вже прийнято і передано на підпис Президента України. 8 – було прийнято в І читанні (очікує або готується на ІІ читання). Також у 2023 р. прийнято і підписано 34 постанови, авторами або співавторами яких були народні депутати від «ЄС». Чимало ініціатив фракції лягли в основу альтернативних законопроєктів від правлячої партії, що підтверджує їхню актуальність.

«Кожного разу – від бюджету до конкретних законопроєктів – ми обстоюємо і вимагаємо збільшення підтримки ЗСУ. Ми вимагаємо ухвалення законопроєкту, який чітко дозволить Головнокомандувачу ЗСУ подавати Президенту України представлення на призначення і звільнення командувачів родів військ, керівника Генерального Штабу. Для того, щоб військові могли спокійно працювати, а політики не могли втручатися у їхню роботу», – пояснює народний депутат Ростислав Павленко.

«Ми вимагаємо ухвалення закону щодо автоматичного електронного визначення статусу учасника бойових дій. Є дуже чіткий законопроєкт, який дає 6 днів на те, щоб людина, яка воює, отримала всі необхідні, визначені законом переваги. Ми наполягаємо, щоб розширити з 10% до 30% норму відрахування від ПДФО, які будуть спрямовані безпосередньо в бригади, тому що бійці, командири знають краще що саме закуповувати, в якій кількості і яким чином», – зазначає Павленко.

Народна депутатка, Голова комітету з питань інтеграції України з ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначає: «один з головних пріоритетів нашої роботи протягом всіх попередніх років і протягом 2023 року було наше наближення до Європейського Союзу і до Північноатлантичного альянсу. Зараз уряд на основі звіту Єврокомісії має затвердити план заходів. Ми наполягаємо і звертаємося до уряду, щоб цей план нарешті був затверджений і цей план має стати важливою складовою законодавчої роботи Верховної Ради України».

В Україні досі недооцінюють ту величезну роботу, яка була зроблена і українським Президентом, і українським парламентом в період між 2014 і 2019 роками – говорить народний депутат Микола Княжицький.

«Наше завдання ці наші досягнення зберегти. Воно непросте і дуже відповідальне. Коли говорити про гуманітарні питання, ми робили все для того, щоб продовжити сильне створення української церкви і заборону діяльності російської церкви в Україні», – зазначає нардеп.

«Зараз головне – не дати зруйнувати те маленьке економічне відновлення, яке жевріє всередині країни. Ми не можемо дозволити, щоб громадяни продовжували виїжджати, щоб бізнес релокувався не на Захід України чи в більш безпечні місця, а за межі України. Вся наша робота весь цей рік була спрямована саме на підтримку України, для того щоб ми тут жили, працювали, сплачували податки і робили бюджет спроможним забезпечити хоча би найнеобхіднішим», – говорить народна депутатка Ніна Южаніна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*