Home » АРМІЯ » Набув чинності закон США про ленд-ліз для України

Набув чинності закон США про ленд-ліз для України

В суботу 1 жовтня 2022 року набув чинності закон США про ленд-ліз для України. Про це повідомив голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

«Сьогодні набув чинності закон США про ленд-ліз для України. А це означає більше зброї, різної та якісної. Україна неодмінно поверне собі всі свої території»,  – написав Стефанчук у Твіттер.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак подякував президенту США Джо Байдену та американському народу “за цей потужний крок для захисту демократії”.

“Більше зброї = швидше звільнення територій. Алгоритми працюють у реальності. А реальність завжди перемагає божевільню”, – написав Андрій Єрмак.

Ленд-ліз – це програма масштабного постачання військової техніки та спорядження союзникам в оренду або в довгостроковий кредит. Сполучені Штати застосували цю процедуру вперше з того часу, як вона допомогла перемогти Гітлера у Другій світовій війні.

6 квітня 2022 року Сенат США одноголосно ухвалив відновлення програми часів Другої світової війни, відомої як ленд-ліз.

За часів президента Франкліна Рузвельта програма дозволяла забезпечити країни антигітлерівської коаліції всією необхідною військовою амуніцією та іншими матеріально-технічними засобами на умовах «користування» з пост-оплатою після перемоги.

Ті самі права Сенат надав президенту Джо Байдену. Йдеться про можливість постачати зброю українській армії, уникаючи зайвих бюрократичних формальностей.

Іншими словами – президент США отримає право постачати Україні озброєння без погодження з парламентом. Заявки з нашого боку вже надіслано.

Нагадуємо, що президент США Джо Байден підписав законопроєкт про ленд-ліз для України ще 9 травня.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*