Home » Війна » Німеччина анонсувала найбільше постачання гаубиць Україні після газового демаршу «Газпрому»

Німеччина анонсувала найбільше постачання гаубиць Україні після газового демаршу «Газпрому»

26 липня, «Газпром» загострив газовий конфлікт із Європою, зменшивши постачання трубопроводом «Північний потік» до 20% від його планової потужності. Компанія стверджує, що досі не може отримати з Німеччини турбіну Siemens, яка перебувала на обслуговуванні в Канаді, а потім застрягла через західні санкції проти продукції подвійного призначення. Джерело Reuters повідомило, що ситуацію затягує сама Москва: вона досі не надала документів, необхідних для ввезення турбіни до Росії.

На тлі цих подій Москва зупинила ще одну турбіну на компресорній станції Портова в Ленінградській області. У роботі залишився лише один агрегат. Російські представники запевняють, що турбіна зупинена на обслуговування, європейські політики звинувачують Москву у використанні газу як зброї.

Також, 26 липня, ЗСУ отримали три самохідні гаубиці Panzerhaubitzen 2000 разом із реактивними системами залпового вогню MARS II. Київ також отримає радар виявлення артилерійських знарядь на кшталт «Кобра», який дозволить артбригадам ЗСУ оперативно виявляти позиції ворожих підрозділів.

Німецький уряд схвалив продаж Україні сотні самохідних гаубиць Panzerhaubitze 2000. Як пише Spiegel із посиланням на власні джерела, 13 липня віце-канцлер Німеччини Роберт Хабек дав згоду на продаж. Ліцензію на випуск САУ отримав виробник озброєння Krauss-Maffei Wegmann (KMW).

Україна ще у квітні зверталася до KMW із питанням щодо можливості закупівлі гаубиць безпосередньо. Представник виробника розповів, що подав заявку владі країни 11 липня і отримав згоду лише за два дні.

Виробництво 100 самохідних гаубиць коштуватиме 1,7 млрд євро. Це в кілька разів більше за всі попередні постачання німецького озброєння, які склали всього близько 600 млн євро.

Поки що неясно, коли перші гаубиці прибудуть до України: виробництво сотні САУ триватиме кілька років. KMW запустить виробництво, як тільки отримає необхідний обсяг матеріалів, зокрема броньової сталі.

Українські військові вже проходили курси по поводженню з Panzerhaubitze 2000 у Німеччині. Система може стріляти на 30–40 кілометрів залежно від боєприпасів, що використовуються.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*