Home » Події » Патріарше богослужіння у день свята Введення в храм Пресвятої Богородиці

Патріарше богослужіння у день свята Введення в храм Пресвятої Богородиці

Із нагоди свята у Володимирському кафедральному соборі, 3 грудня ввечері, було звершене урочисте всенічне бдіння, яке очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. За вечірнім богослужінням архієпископ Переяславський Андрій очолив служіння літії, під час якої відбулося благословення хлібів, пшениці, вина та єлею. Під час ранньої, на читанні канону свята, Патріарх Філарет помазував парафіян освяченим єлеєм.

4 грудня, у день свята, Святійший Патріарх Філарет очолив в соборі Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого у співслужінні духовенства храму.

Богослужіння завершилось молебнем до Пресвятої Богородиці та соборним співом молитви “Царице моя, Преблага”.

Патріарх Філарет привітав парафіян зі святом Введення в храм Пресвятої Богородиці та закликав на присутніх у храмі парафіян Боже благословення.

“Дорогі браття і сестри! Вітаю вас зі святом Введення в храм Пресвятої Діви Марії. Нехай Божа Мати охороняє нас, особливо в ці тяжкі часи для всієї України і для кожного з нас. Але віримо, що Господь за молитвами Пресвятої Богородиці допоможе нам та подасть перемогу і мир. За це будемо молитися Господу нашому Ісусу Христу, Якому слава навіки віків“, – сказав Патріарх.

Згідно Церковного передання батьки Діви Марії, праведні Іоаким та Анна, які не мали дітей до похилих років, дали Господу обітницю: якщо у них народиться дитя, присвятити його служінню Богу. Коли Пресвятій Діві виповнилося три роки, святі батьки вирішили виконати свою обітницю. Скликавши родичів і знайомих, одягнувши Пречисту Марію в найкращий одяг, зі співом священних пісень, із запаленими свічками в руках, привели її до Єрусалимського храму. Там Богоотроковицю зустрів первосвященик із численним священством.

У Церковному переданні збереглись свідчення, що під час перебування Пречистої Діви в Єрусалимському храмі, вона виховувалась в товаристві благочестивих дів, старанно читала Священне Писання, займалась рукоділлям, постійно молилась і зростала в постійній любові до Бога. На згадку про Введення Пресвятої Богородиці в Єрусалимський храм Свята Церква з древніх часів встановила торжественне святкування. Вказівки на звершення свята в перші віки християнства знаходяться в переданнях палестинських християн, де говорилось про те, що свята цариця Єлена побудувала храм на честь Введення в храм Пресвятої Богородиці.

Свято Введення в храм Пресвятої Богородиці – передвістя благовоління Божого до людського роду, проповідь спасіння, обітниця Христового пришестя.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*