Home » СУСПІЛЬСТВО » ЧИМ ЖИТОМИРСЬКИЙ ЦАР СУХОМЛИН ДОГОЖДАЄ ЗЕЛЕНСЬКОМУ?

ЧИМ ЖИТОМИРСЬКИЙ ЦАР СУХОМЛИН ДОГОЖДАЄ ЗЕЛЕНСЬКОМУ?

Українці чекали від Зеленського змін. Що політика буде іншою, що ми «їх зробимо» та «весною саджати будемо». Але не сталося, як гадалося. Нові обличчя, котрі обіцяв Зеленський, якщо і десь прийшли, то були протеже українських царьків, або прямо стара порошенківсько-регіонівська гвардія. Навіщо ламати налагоджені «відкатні» схеми, коли можна передомовитися.

Яскравий приклад – Житомир. Абсолютна вотчина Порошенка та його вертикаль. З приходом Зеленського щось змінилося? Ті ж пристосуванці змінили партійні кольори та прапори і продовжили освоювати бюджети громад. На мерських виборах, та загалом «Слуга Народу», як франшиза, продалась місцевому царьку – Сергію Сухомлину. Цей політикан змінив до десятка партій але має один талант – домовитися з Києвом, хто б не сидів на Банковій. Так навіщо людям ходити на вибори? Може пора прийняти закон про спадковість влади?

Із-за політики Зеленського в Україні перестала існувати така категорія, як «політична репутація». Ти можеш бути бездарою, хамом, замовляти проституток прямо у парламенті, красти гроші у вояків, міняти партії, але якщо, ділишся з Офісом Президента, то ніякі проблеми тебе не спіткають.

Чим живе місто під керівництвом друга, подільника та ставленика скандального бариги Розенблата – Сергія Сухомлина і члена команди звинуваченого у державній зраді Порошенка.

Мери міст відповідають за мільярдні бюджети і невідновлювані ресурси громади – землю, заплави, прибережні зони. При цьому їхні оклади, які встановив Кабмін, просто «мізерні», але лише номінально. Житомир – це місто, яке поєднує в собі те, що на перший погляд неможливо поєднати. Тихий, провінційний обласний центр одночасно є одним з найбільш мілітаризованих міст України. Але, як відомо у тихому вирі біси водяться.

Повернемося до теми мерів; попри низькі зарплати, вони не поспішають залишати свої посади, а з бізнесу йдуть номінально. Практично завжди балотуються на наступний термін, бо доступ до бюджету дає можливість жити на широку ногу, у тому числі й на виборах, і легко їх вигравати. А потім – продовжувати освоювати підряди на потрібні фірми. На жаль, якщо правоохоронна система й починає працювати «по мерах», то лише з виховною метою і зазвичай тоді, коли надходить команда з Банкової. Це все лише подразнює апетити деяких міських, з дозволу сказати, голів. Головне відкати у Київ возити вчасно. У кожному разі рівень та умови оплати праці міського голови визначають депутати. Для цього вони користуються певними постановами Кабінету міністрів, які передбачають умови оплати праці осіб місцевого самоврядування. Зазвичай на початку каденції обраного мера депутатам пропонують проект рішення, де фіксують умови оплати його праці.Тому річ навіть не в зарплаті, а в системі. Невід’ємною частиною якої є і незбалансована оплата праці міського голови.

Так, наприклад, антигерой цього нарису, мер Житомира, Сухомлин Сергій Іванович отримує лише 5 тисяч гривень, але живе він явно не ці кошти. Не купиш за ці гроші ж маєток в Чорногорії, правда Сергію Івановичу?

Розглянемо основні віхи його біографії, щоб відповісти на запитання, а як же він, бідолашний, дійшов до життя такого.

Народився це «міский голова» у місті Червоноармійськ, а зараз це місто Радивилів у Рівненської області. У 1988 році закінчив Житомирську загальноосвітню школу № 21, після чого вступив до Харківського вищого танкового командного училища, яке закінчив з відзнакою. Проходив військову службу у місті Житомирі. Скоріше за все , саме тоді він відчув перше сп’яніння від влади. У 2016 році закінчив Університет державної фіскальної служби України, отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Фінанси і кредит», здобув кваліфікацію спеціаліста з фінансів і кредиту. Тоді він вже відчув не лише смак влади, але й грошей відповідно його шлях вже було визначено.

Після повернення з армії Сергій Іванович отримав посаду комерційного директора в компанії «Технотронік». Через деякий час перейшов на аналогічну посаду в фірму «Візаж», пізніше став її керівником. Займався підприємницькою діяльністю, був комерційним директором ТОВ «Технотронік». Потім працював на посаді комерційного директора, директора ТОВ «Візаж» у місті Житомирі, яке спеціалізувалося на виробництві вікон.

Між тим Сергійко обростав зв’зками в досить вузьких колах. Так, одним з власників житомирського телеканалу «СК1» є Олена Веретельник – дружина депутата, бізнес-партнера та однокласника Сухомлина Олександра Рабиновича. Під час виборів Сергій опублікував в своїх соціальних мережах знімок виборчого бюлетеня з підписом: «Громадянський обов’язок виконав». Пізніше він видалив його. Вся справа в тому, що, згідно із законодавством, демонстрація бюлетеня, на якому видно вибір виборця, заборонена – це розцінюється як агітація за кандидата. Покарання ніхто не поніс, бо у цієї владної команди гарна поліцейська криша.

Співвласницею Житомирського телеканалу кабельного мовлення «СК1» стала Олена Веретельник — дружина Олександра Рабіновича, який очолює Житомирську територіальну організацію Блоку Петра Порошенка і є однокласником і давнім бізнес-партнером мера Житомира Сергія Сухомлина.

Політична мамка нашого героя мер прославлена масовим дербаном комунальної власності – Віра Шелутченко. При ній шайка Сухомлина обросла безліччю нерухомості в Житомирі, приватизованою у містян. У 2006 року Сухомлин був обраний депутатом Житомирської міської ради по списку партії «Наша Україна». З 2010 по 2014 роки — депутат Житомирської обласної ради від «Фронту Змін».

Під час подій в листопаді 2013 року з перших днів брав активну участь у Євромайдані, під час котрого, члени команди Сухомлина по БПП захопили будівлю облради, котра була ними розграблена. У березні 2014 року, при підтримці підконтрольних громадських організацій Житомирського Євромайдану, був висунутий кандидатом на посаду першого заступника міського голови. Згодом він їм подякує посадами у міськраді. Наприклад візьме собі замом по транспорту особу з непогашеною судимістю за транспортний злочин – Ткачука

Рішенням сесії Житомирської міської ради був затверджений на дану посаду. У березні 2014 — листопаді 2015 року — 1-й заступник Житомирського міського голови з питань діяльності виконавчих органів рад.З 15 листопада 2015 року — Житомирський міський голова.

У листопаді 2015 року Сергій Сухомлин переміг у гонці за крісло мера Житомира. За нього віддало свій голос понад 31 тисячі виборців (52,6%). Балотувався від БПП «Солідарність». Зміг витрати вибори лише віддавши квоту на посаду секретаря міськради раніше судимій висуванці «Самопомічи» Наталії Чиж.

У 2017 році був нагороджений орденом Данила Галицького, а які заслуги він це отримав? Можливо відповідь криється в таємницях його приватного життя та бізнесу. Що про це відомо?

Сергій Іванович одружений, його дружину звуть Світлана Вікторівна Сухомлина. Подружжя виховує трьох дітей – сина Андрія, дочок Софію та Юлію. Але не просо шлюб, а ще й бізнес-партнерство. Тому зараз ми коротенько розповімо про компанії, якими Світлана Сухомлина володіє переважно разом із сім’єю Олександра Рабиновича.

Це, перш за все: 1) ТОВ «Візаж» – виробник металопластикових вікон, має розгалужену мережу дилерів по всій Україні і в періоди активних продажів виробляє 24-25 тисяч вікон щомісяця; 2) ТОВ «Маген-Україна» – управляє фітнес-центром; 3) Три інших ТОВ – «Кінотон», «КонБріо» та «Каденція» – працюють пліч-о-пліч: перша компанія управляє кінотеатром «Україна», друга – піцерією «Маріо» у тому ж кінотеатрі, а третя – кав’ярнею, що розташована поруч.

Саме з кінотеатром «Україна» пов’язаний перший публічний скандал із Сухомлином.

Справа була так. У 2008 році депутати Житомирської міськради дозволили приватизувати комунальне підприємство кінотеатр «Україна» всупереч законодавству – без проведення аукціону. І його власником став один із депутатів – Сергій Сухомлинна той момент, підкреслемо це, від «Нашої України», партія президента-розчарування Ющенка. Тоді ж інший кінотеатр Житомира – «Жовтень», який був конкурентом «України» та теж перебував у комунальній власності, закрили через нерентабельність.

Відомо стало також й за дружбу Сухомлина зі скандально відомим «бурштиновим» нардепом Бориславом Розенблатом. Саме завдяки хорошим стосункам з мером сім’я екснардепа придбала за невисоку ціну комунальний готель «Житомир» – його власниками нині є дружина і сестра Борислава Розенблата. Інша фірма цього жіночого бізнес-дуету у 2018 році виграла тендер щодо реконструкції у Житомирі набережної річки Тетерів – лише перша черга замовлених робіт коштує 20,28 мільйона гривень.

Ще один скандал стався із Сергієм Сухомлиним буквально за два тижні до дня голосування на місцевих виборах-2020.

Тоді на позачергове засідання виконкому Житомирської міськради прийшла група активістів, які виступають проти незаконно збудованої, як вони вважають, АЗС (на проспекті Незалежності). «Гості» зчинили шум і почали перешкоджати роботі виконкому. Вони стверджували, що саме Сухомлин «кришує» АЗС. «Коли міський голова запропонував їм поговорити у кабінеті та зупинити роботу виконкому, люди почали штовхатися, не випускати присутніх. Сухомлин попросив викликали поліцію», – прокоментували інцидент у пресслужбі Житомирської міськради. І підтвердили, що в залі була бійка. Варто зазначити, що конфлікт навколо АЗС тягнеться вже майже три роки, і нині тривають суди щодо дозвільних документів на будівництво. Але кому цікава думка містян, чиє екологічно-санітарне благополуччя порушує мер, котрий вчасно носить «відкати» на Банкову?

Переміг в місцевих виборах 25 жовтня 2020 року за допомогою президента Зеленського. Той виставив в Житомирі відверто слабого кандидата та й ще з начальником передвиборчого штабу – другом Сухомлина. Той кандидат від «Слуги Народу» навіть в своїй агітації публікував, що програє «порошенківцю» Сухомлину. Опозиції в Житомирі ніколи і не було. Бо місця у всіх партіях від «Батьківщини» до «ОПЗЖ» купляють місцеві комерси, котрим потрібна дружба з мером і квоти у розпилі бюджету. Гроші творять чудеса!

Сергій Сухомлин йшов на вибори за час політичної діяльності від шести партій: «Наша Україна» – 2006-2010 роки (депутат Житомирської міської ради), «Фронт змін» – 2010-2014 роки (депутат Житомирської міської ради), «Батьківщина» – 2012 рік (балотувався у Верховну Раду), «Солідарність» – 2015 рік, «Пропозиція» – 2020 рік. «Політична репутація» – в Україні не має такого явища.

Борислав Розенблат, Геннадій Зубко та мер Житомира Сергій Сухомлин – «ці люди змінюють партії і власні переконання частіше, ніж свої труси», саме як й сумно звісний Ілля Кива. Головне це гроші, а відіграти можна або націоналіста, або рашиста, така ось безпринципність наших політиків.

Зараз, після огляду основні моментів діяльності Сергія Сухомлина, повернемося до вихідного посилу нашого нарису: а живе попелиці міряють про засоби, і що конкретно він декларує, що може приховувати? Сухомлин задекларував автомобіль Porsche Cayenne 2011 року випуску, заробітну плату 59 472 гривні (4956 гривень на місяць), рахунок у «Приватбанку» на 210 тисяч гривень, а також готівкові кошти 230 тисяч гривень, 102 тисяч доларів і 18 тисяч євро.

Крім того, мер Житомира володіє трьома земельними ділянками по 1,2 тис.кв. м кожен і правом проживання в квартирі 139,9 кв. м, власником якої є громадянка України Людмила Ясинська. У власності у Сухомлина також є 2 129 979 акцій закритого акціонерного товариства «Альфа».

Пам’ятайте, ми писали, що шлюб у нього не тільки «союз чоловіка і жінки», а й бізнес-партнерство, а точніше прикриття. Що ж сто відомо про доходи його «благовірної»? В Україні, що не дружина політика, то супер успішна бізнес-леді, магія!

Дружина Сухомлина Світлана тільки в 2016 році (а ціни тоді відрізнялися від сучасних) отримала 1 088 112 гривень доходів, з яких 86 237 гривень – зарплата на основному місці роботи, 71 353 гривні – зарплата за роботу за сумісництвом, 930 522 гривні – заробіток від підприємницької діяльності. У її власності є 3 ділянки по 1,2 тис.кв. м кожен і автомобіль BMW X3 2007 року випуску.

Світлана Сухомлина є кінцевим бенефіціарним власником товариств з обмеженою відповідальністю «Візаж», «Маген-Україна», «КонБріо», «каденція» та «архітектура плюс дизайн».

У пресі раз у раз з’являється інформація про те, що він втратив 400 млн.грн. з держбюджету. У серпні 2018 року журналісти проекту «Наші гроші» повідомляли, що Житомирська обласна рада погодила надання спецдозволу на видобуток торфу на площі 2,46 га для фірми з оточення мера Житомира.

У серпні 2019 року Сергія Сухомлина звинувачували в бездіяльності під час рейдерського захоплення Житомирської кондитерської фабрики, в результаті чого місто втратило щорічний дохід у розмірі 400 млн.грн.

Згідно з даними порталу declarations.com.ua, за період з 2018 по 2020 рік фірми, в яких посадовець має частку, корпоративні права, участь у статутному капіталі або вказав себе кінцевим бенефіціаром, перемогли у 9 тендерах на загальну суму 529 646 гривень. Йдеться про фірми ТОВ «Маген-Україна» та ТОВ «КОН Бріо».

Мер Житомира почав видобувати торф на бурштиновому родовищі, Житомирська обласна рада надала спецдозвіл фірмі «Лісс» на видобуток торфу на площі 2,46 тис.га. про це повідомляє видання «Наші гроші». На засіданні облради гендиректор «Укрторфу» Андрій Озерчук кілька разів просив депутатів не голосувати за це рішення, пояснюючи, що основна причина зацікавленості в цій території — родовища бурштину. Адже торф там вже давно розвіданий і майданчики підготовлені для його видобутку. Але тим не менше фірма «Лісс» зареєстрована в квартирі її власника і директора Олександра Гончарука в Бердичеві. Основним видом діяльності компанії є неспеціалізована оптова торгівля. Гончарук також числиться серед засновників і керівників інших підприємств. Так, він є керівником фірми «Альфа», більше 2000 акцій якої з липня 2005 року належить меру Житомира Сергію Сухомлину.

Сергій Сухомлин також багато і часто піарився на будівництві притулку для собак і кішок. Довго цей притулок будувався і, як завжди, з міського бюджету були витрачені величезні гроші. Тільки життя в цьому притулку і для тварин, і співробітників сьогодні не цукор. Чому? Тому, що в зимову пору року холод там стоїть собачий. Забули мер і його підрядники організувати там нормальне опалення. Газета «Патріот» зв’язалася з проектною організацією, в якій повідомили, що люди мера «нахімічили з опаленням» – гроші давно і все отримали, але виправляти нічого не збираються. Мабуть, у них надійний дах. У вигляді Житомирської влади.

Якщо на захисті безпритульних тварин він робить свій черговий бариш, то ось відстрілювати Сухомлин зібрався саме мародерів, про це він відкрито заявив на 4 –тий день війни. 28.02.2022 мер Житомир Сергій Сухомлин заявив, що силовики в обласному центрі отримали наказ «стріляти [в мародерів] на місці», а не затримувати їх. Про це він повідомив у ввечері 27 лютого 2022 року на своїй сторінці у Facebook. «У районі Крошні (житловий масив в Житомирі) затримали людей, які хотіли залізти в магазин. Я всіх попереджаю, що поліція, Нацгвардія, загони тероборони отримали наказ не затримувати, а просто стріляти на місці мародерів», – сказав тоді Сухомлин. Мер не сказав нам хто віддав той наказ, ми розуміємо, що сам Сухомлин. Цар має право вбивати свої підданих. А Конституція? Хто на неї зважає в Житомирі.

Тема крові в діяльності мера на том епізоді не закінчилася. Так ось 21 липня 2023 року у Житомирі активіст розлив рідину, схожу на кров, біля входу до будівлі міської ради, спробувавши таким чином висловити протест щодо виділення мільйонів гривень на реконструкцію доріг, тротуарів та скверів, адже ці гроші можна витратити на потреби ЗСУ. Багато хто з житомирян обурені тим, що під час повномасштабної війни місцева влада витрачає десятки мільйонів гривень на нову плитку та бруківку. Люди вважають, що зараз далеко не той час, щоб у такий спосіб розпоряджатися такими великими коштами. Напередодні стало відомо, що у Житомирі реконструюють Польський бульвар: вкладають плитку, ремонтують фонтан і оновлюють освітлення (його вже майже 10 років реконструють). Цього літа у місті розпал ремонтних робіт: не оминув реконструкції й центр міста, а саме вулиці Бориса Лятошинського та провулку Скорульського. Зауважимо, у Житомирі на вулицях Ціолковського та Кибальчича завершили поточний ремонт асфальтобетонного покриття проїзної частини та тротуарів, який коштував місту 9 млн грн. Крім того, за 8,3 млн грн покладуть плитку від Соборного до Грушевського.

Іншими словами, під час повномасштабної війни у Житомирі вкладають бруківку та плитку за десятки мільйонів замість того, аби допомогти військовим, які проливають свою кров за нас на фронті. 21 липня 2023 року один житомирянин звернувся до Сухомлина: «Ти нечість, вор, який зараз робить бізнес на крові хлопців. Полив я плитку тобі, щоб міцніше вона трималася, бо на крові можливо хоч через рік ти там не будеш її перекладати, як робиш кожного року».

Це дало свій плід. Кошти з програм капітального будівництва та благоустрою Житомира будуть перенаправлені на оборонну сферу.

Колишні куратори мера — а серед них бізнесмен нардеп БПП Борислав Розенблат, який фінансово підтримав Сухомлина на виборах 2015-го, земляк і ексвіце-прем’єр Геннадій Зубко, та й сам очільник БПП експрезидент Порошенко — дуже постаралися для міста… і (як обіцяв Порошенко) побудували фонтан, а ні, обманули. Ну або Сухомлин постарався максимально використати ресурс, який звалився на голову, щоб кататися на байдарках в теплих країнах і відпочивати на Цейлоні, коли Житомир утопав у снігу.

Але якщо, з одного боку, всю каденцію в місто йшов потік бюджетних, донорських і грантових коштів під різні міські програми й проекти, то з іншого — Житомир так ними захопився, що паралельно набрався ще й кредитів. У результаті поряд із невирішеними за п’ять років ключовими проблемами, пов’язаними з транспортом і забезпеченням міста питною водою, мер отримав високий антирейтинг у громадян і неймовірну підтримку з Банкової. Змінилися президенти, генпрокурори і голови МВС, а ніхто Сухомлину не задав жодного питання, бо ділитися з Києвом – саме те що цінують в Офісі Президента.

Артур Журбенко, ПК

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*