Home » Події » Проблеми експертиз з установлення шкоди довкіллю (анонс круглого столу)

Проблеми експертиз з установлення шкоди довкіллю (анонс круглого столу)

У рамках тижня довкілевого права 11 грудня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Інститут судових експертиз щодо кримінальних правопорушень у сфері охорони довкілля: що не так із експертизами на досудовому етапі?».

Ініціатором заходу є Комітет НААУ з питань  аграрного, земельного та довкілевого права.

Захід планується провести о 16.00 в режимі онлайн.

Актуальність проведення заходу зумовлена тим, що відповідно до статті 242 Кримінального процесуального кодексу України слідчий або прокурор зобов’язані забезпечити проведення експертизи щодо визначення розміру шкоди довкіллю, заподіяного кримінальним правопорушенням. Судова практика свідчить про наявність певних складнощів доведення заподіяння шкоди довкіллю як кваліфікуючої ознаки для притягнення до кримінальної відповідальності за шкоду, заподіяну довкіллю. Є певні складнощі зіставлення результатів експертиз на досудовому етапі та судової експертизи у судовому процесі. Напрацьована нова судова практика, яка формує механізм притягнення до відповідальності за фактично заподіяну шкоду з огляду на існуючі такси, проте вплив на екосистеми потребує ще правового регулювання.

Питання до обговорення:

1. Проблеми та рішення проведення експертиз для виявлення та підтвердження доказами розміру завданої шкоди довкіллю, її масштабності, довгостроковості та серйозності кримінальних правопорушень проти довкілля.

2. Судова практика щодо врахування рішень експертиз для виявлення та підтвердження доказами розміру завданої шкоди довкіллю, її масштабності, довгостроковості та серйозності кримінальних правопорушень проти довкілля.

3. Зміни до законодавства щодо експертиз для виявлення та підтвердження доказами розміру завданої шкоди довкіллю, її масштабності, довгостроковості та серйозності кримінальних правопорушень проти довкілля.

4. Значення висновків експертів відповідно до Закону України «Про наукову та науково технічну діяльність» для визначення шкоди, заподіяної довкіллю.

Модератором-доповідачем круглого столу буде адвокат, член Комітету НААУ з питань земельного, аграрного та довкілевого права Софія Шутяк.

До участі у заході запрошені доктори юридичних наук Володимир Бурдін, Інна Берднік та Наталія Гуторова, суддя Касаційного кримінального суду Наталія Антонюк, представники Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса», Дніпропетровського НДІ судових експертиз, Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України, Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України, Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України.

З питань організації круглого столу можна звертатися до члена команди координатора комітетів НААУ Олени Давидюк (o.davydiuk@unba.org.ua).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*