Home » ЕКОНОМІКА » АМКУ оскаржить рішення господарського суду у справі щодо ТОВ «Зеонбуд»

АМКУ оскаржить рішення господарського суду у справі щодо ТОВ «Зеонбуд»

Господарський суд міста Києва 21 березня 2023 року скасував рішення Антимонопольного комітету України від 14.12.2020 про притягнення ТОВ «Зеонбуд» до відповідальності за зловживання монопольним становищем під час надання послуг з трансляції телепрограм загальнонаціональних каналів у цифровому форматі DVB-T2. Справа розглядалась господарським судом міста Києва вдруге, після її повернення на новий розгляд Верховним Судом за касаційною скаргою Комітету.

Нагадаємо, раніше Комітет встановив, що з вересня 2011 року по грудень 2019 року ТОВ «Зеонбуд», зловживаючи своїм монопольним становищем, встановлювало тарифи на телекомунікаційні послуги без будь-яких розрахунків та економічних обґрунтувань.

У подальшому ТОВ «Зеонбуд» змінювало тарифи шляхом надання знижок окремим компаніям, й також без економічного обґрунтування. Як наслідок, за одні й ті ж послуги різні компанії сплачували від 0% до 100% тарифу.

Комітет рішенням від 14 грудня 2020 визнав такі дії ТОВ «Зеонбуд» порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем. Компанію оштрафували на 25 725 533 грн та зобов’язали припинити порушення.

Товариство з рішенням АМКУ не погодилося та оскаржило його до суду. Перша та апеляційна інстанції прийняли рішення не на користь Комітету.

Водночас Верховний Суд частково задовольнив касаційну скаргу Комітету у цій справі, скасував рішення прийняті попередніми судовими інстанціями на користь ТОВ «Зеонбуд» та повернув справу на повторний розгляд. Після цього рішення Верховного Суду ТОВ «Зеонбуд» сплатило штраф в повному обсязі.

При повторному розгляді справи Господарський суд міста Києва уже вдруге скасував рішення Антимонопольного комітету України про притягнення ТОВ «Зеонбуд» до відповідальності за зловживання монопольним становищем.

Після ознайомлення з мотивами рішення суду першої інстанції Комітет оскаржить його в апеляційному порядку.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*