Депутати місцевих рад по всій Україні ініційовують звернення до керівництва парламенту та держави із вимогою відновити роботу парламенту і проголосувати питання щодо заборони російської православної церкви в Україні. Відповідні звернення вже ухвалені Луцькою та Славутською міськими радами.
Депутатка Луцької міської ради Алла Доманська наголосила, що парламент має заборонити рпц, бо вони дію проти національних інтересів України.
«Звернення до Верховної ради про заборону діяльності на території України організацій з керівним центром в країні-агресорі підтримали. Ну, бо вже сором таке не підтримувати. Хоча досі лишається відкритим питання про раду церков при Луцькому міському голові, про неможливість участі у якій представника рпц говорю ще з 2022 року. Досі не розумію, чому людям ще і ще треба пояснювати, що це фсбшна контора і її не має бути на території України. Досі не розумію, як люди продовжують ходити у ці розплідники ворожої пропаганди. Сподіваюсь, що народні депутати все ж наберуться сміливості й приймуть правильне рішення — законопроєкт 8371 має бути проголосований», – зазначила вона.
Депутат Славутської міської ради Анатолій Очкур нагадав, що заборона рпц не має жодного відношення до обмеження свободи віросповідання.
«Нас підтримали майже всі депутати. Ніхто не блокував прийняття даного звернення, можливо представники інших фракцій, нарешті зрозуміли наскільки дане звернення є важливим. Московська церква в Україні – це фсбшна спільнота, яку треба виганяти з нашої країни! Нам також важливо донести людям, громадянам, про що цей законопроєкт, що ми не обмежуємо свободу віросповідання, ми обмежуємо наявність ворога в середині країни», – підкреслив він.
Аналогічні проєкти звернень вже зареєстровані в місцевих радах різних рівнів по всій Україні і будуть розглянуті на найближчих засіданнях відповідних рад.
Як відомо, народні депутати різних фракцій заблокували трибуну Верховної Ради із вимогою терміново розглянути питання заборони діяльності російської православної церкви в Україні. Парламентарі наголошують, що мають підтвердження готовності проголосувати за це питання від близько 250 народних депутатів, але керівництво «Слуги народу» та групи, які представляють колишню опзж блокують внесення даного проєкту закону в порядок денний.