Home » Кримінал » Яка користь від екоінспекції?

Яка користь від екоінспекції?

27 червня в Тетерівській ОТГ – за Денишами, ми побачили фуру зі стовбурами. Водій намагався сидіти так, щоб ми типу не бачили його в кабіні – і не вийшов. Сфотографували з сільської дороги – чипів немає. Таке враження, що очікував остаточного завантаження і ховався.

Поїхали до наряду екоінспекції, що чергувала в цій місцевості вже декілька днів. Звернувся до екоінспектора:

https://www.youtube.com/watch?v=mt68Nd6vgy0

19622682_908184866001578_1826308089_nКоли підходив до нього, міркував: або за телефоном перевірять автомобіль – або разом зі мною виїдуть і спитають документи. Як нормальна людина, вважав, що має бути взаємодія з лісгоспами й можливість оперативно перевіряти законність рубок та транспортування лісу. А як інакше працювати з інформацією громадян чи демонстрацією фальшивих документів (за фотокопії чи ксерокопії, до кримінальної відповідальності неможливо притягнути)? – всюди не наїздишся; документи будь-які випишуть, якщо машину «з кінцями» будуть відпускати разом з оригіналами фальшивих документів. Але сталося не як гадалося…

Інспектор сказав, що нічим допомогти не може – треба звертатися в поліцію. Також зауважив, що відсутність чипів не є автоматичною ознакою крадіжки лісу – бо їх ставлять лише лісгоспи, а «Житомироблагроліс» не чипує свою деревину.

19553222_908184872668244_922857988_nНа пропозицію зателефонувати в «Житомироблагроліс» і спитати за цю машину за держномером з моєї фотографії та її місцеперебуванням, відмовив. Сказав, що вони так не працюють і телефонувати відразу він не знає кому. Отже, перевірити, чи мала в цьому місці знаходитися конкретна машина і завантажувати ліс – чи це нелегальні перевезення деревини, яку десь вкрали, він не може.

Інспектор запропонував зателефонувати в поліцію, мовляв це її повноваження перевіряти транспорт. На моє зауваження, що поліція відмовляється виїжджати і каже що це не її повноваження – читайте активістку Наталію Куркчі щодо випилу лісу біля Богунії, пожав плечима.

Їхати зі мною і перевіряти, екоінспектор не виявив бажання.

Що цікаво, у 2016 році мешканці навколишніх сіл скаржилися автору, що нічні нелегальні лісовози їм всю дорогу побили – а екоінспекція приїжджає і займається лише піском. – Може це спосіб забезпечити нелегальну лісозаготівлю: ми, мовляв, зайняті чергуванням на піщаних кар’єрах, і тому немає часу чи можливостей протидіяти випилу лісу?

19622312_908184876001577_122561927_nДовелося звернутися до поліції з проханням провести перевірку. Коли поверталися цією дорогою, декілька поліцейських вже оточили фуру і перевіряли її, – наряд приїхав швидко. Дякувати Юрію Луценко? – який на колегії в Житомирській облпрокуратурі зауважив про сумне лідерство Житомирщини з випилу лісу. А також про тотальну корупцію в лісовій галузі Житомирщини і суміжних правоохоронних органах, внаслідок чого Генпрокуратура змушена вилучати собі закриті кримінальні провадження для нормального розслідування.

За підсумками цієї історії, будемо подавати звернення-пропозиції – в передбаченому законом порядку спонукати Державну екологічну інспекцію в Житомирській області зробити те, що будь-яка розумна людина вже давно б зробила. А саме налагодження дистанційних механізмів перевірки.

Богдан Бондаренко: кто защитит лес от вырубки?

Богдан Бондаренко: кто защитит лес от вырубки?

Ми хочемо, щоб активіст, побачивши фуру з лісом, міг кудись зателефонувати і йому за держномером машини мали можливість пояснити законність дій. Якщо транспорт працює за договором з лісництвом (або це машина лісництва), то надавали б інформацію де відбувається законні рубки, і який ліс має вивозитися. Або інформацію про те, що про таку машину нічого не відомо, і скоріш за все, вона перевозить крадений ліс (в угодах на транспортування «білого» лісу з лісгоспів, вона не фігурує).

Інакше як активістам ГО «Збереження лісів Полісся» допомагати держекоінспекторам? – до кожного лісовозу викликати наряд поліції? Але ж поліція не має стільки оперативно-слідчих груп і всюди чергових не може виставити. Саме прості громадяни мають допомагати владі й правоохоронцям протидіяти крадіжкам лісу! – Але задля цього держекоінспекція має нарешті нормально працювати, а не займатися корупцією та політичною боротьбою з судовими процесами керівників за посади…

Богдан Бондаренко

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*