Home » Міжнародні відносини » Косово відкладає нові правила, що викликали напругу

Косово відкладає нові правила, що викликали напругу

Влада Республіки Косово вирішила відкласти на місяць введення нових правил в’їзду для громадян Сербії, які анонсували 29 липня. Це рішення раніше викликало протести у етнічних сербів.

“Як повідомила адміністрація у Приштині, ці заходи будуть відкладені до 1 вересня, якщо в понеділок будуть прибрані барикади на пунктах пропуску на адміністративному кордоні”, – каже місцеве телебачення. Зазначається, що таке рішення ухвалили на прохання американської влади.

Планувалося, що з 1 серпня громадянам, які бажають в’їхати в Косово за сербським посвідченням особи, необхідно буде отримати спеціальну декларацію на в’їзд та виїзд з країни терміном на три місяці. Цей документ видаватимуть при перетині наземного кордону, а також в аеропорту.

Крім того, водії на машинах з сербськими номерами повинні будуть переоформити їх на косівські, щоб потрапити на територію республіки.

Нові обмеження в основному стосуються жителів Косівської-Митровиці – міста на півночі Косова, де проживають переважно етнічні серби.

Сербія не визнає незалежності Косова (як і Росія) і тому вважає це місто своєю територією.

У неділю жителі Косівської-Митровиці почали встановлювати барикади, а також включати сирени повітряної тривоги. За даними ЗМІ, поліція повідомила про стрілянину в кількох містах на півночі республіки, постраждалих немає.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*