Home » Кримінал » ШИРМА ДЛЯ ВЛАДИ

ШИРМА ДЛЯ ВЛАДИ

Українська влада не припиняє дивувати українців. І не так своєю роботою, як своєю нахабністю. Принаймні, так часто житомиряни говорять про центральну та міську владу. Відтепер  так само говорять і про нашу, житомирську обласну владу. І ось чому.

Для губернатора Гундича головне бабло... тобто інвестори

Для губернатора Гундича головне бабло… тобто інвестори

Нещодавно в Житомирській обласній раді трапилася надзвичайна подія. На сесії Житомирської обласної ради депутати відмовили у наданні погодження приватним фірмам на видобуток корисних копалин на території області. Але пізніше голова обласної ради Володимир Ширма одноосібно написав та підписав неіснуюче рішення сесії обласної ради про надання погодження тим фірмам. Тим самим надав дозвіл на видобуток корисних копалин вартістю у десятки й десятки мільярдів гривень.

У лютому місяці депутати Житомирської обласної ради на своїй сесії відмовили у надані погодження двом приватним підприємствам видобувати корисні  копалини вартістю у десятки мільярдів гривень на території Народицького та Олевського районів Житомирської області. Проте на початку квітня на сайті Житомирської обласної ради з’явилися підписані головою обласної ради паном Ширмою рішення, що депутати, виявляється, проголосували навпаки і надали згоду тим двом приватним підприємствам видобувати корисні  копалини на території Народицького та Олевського районів Житомирської області вартістю десятки й десятки мільярдів гривень.

Підкреслюємо – на десятки й десятки мільярдів гривень!!!

Володимир Ширма - голова Житомирської облради, партія БПП

Володимир Ширма – голова Житомирської облради, партія БПП

Деяких депутатів обурила така поведінка голови обласної ради і вони вирішили скликати позачергову сесію та обговорити факт відвертої та нахабної маніпуляції з боку голови обласної ради Володимира Ширми. Адже те, що він зробив, не тільки грубо порушує регламент роботи обласної ради. А й підпадає під дію статей Кримінального кодексу України. А саме, статті 364 щодо зловживання владою або службовим становищем та статті 366 щодо службового підроблення.

Навіть 22 депутата Житомирської обласної ради підписалися під зверненням  щодо позачергового скликання сесії. І цього було достатньо, аби скликати сесію. Проте після подання заяви цих 22 депутатів голові обласної ради з того списку одразу зникли 2 депутатські прізвища, яких керівництво області встигло переконати у зайвій і нікому не потрібній принциповості та попросило відкликати свої підписи. А звернення 20 депутатів – то вже було недостатньо для скликання позачергової сесії.

Але у квітні відбувалася вже чергова сесія Житомирської обласної ради. І в Житомир на сесію до обласних депутатів приїхали мешканці Народицького району. У сесійній залі вони запитали у житомирських  обласних депутатів про те, чому голова обласної ради Володимир Ширма самостійно видав погодження обласної ради двом приватним фірмам на промисловий видобуток корисних копалин на території Народицького та Олевського районів. Адже депутати обласної ради на своїй попередній сесії прийняли рішення зовсім навпаки – про відмову у наданні такого погодження. До того ж, і сільські, і районна рада  Народицького району зверталися із проханням не надавати такого погодження без проведення громадських слухань і без погодження з місцевими громадами. Адже внаслідок таких розробок та видобутку корисних копалин населені пункти можуть залишитися без води.

А це народ і його думка нікому не цікава.

А це народ і його думка нікому не цікава.

Та на допомогу розгубленому голові Житомирської обласної ради Ширмі прийшов інший голова, але вже Житомирської обласної державної адміністрації Ігор Гундич. Ігор Гундич горою став за Ширму та на захист свого однопартійця заявив мешканцям Народицького району, що то все маячня із вашою водою і що в нього, в Гундича, є один інтерес – це інвестиції.

Аби закрити рота громадянам, що прибули з Народичів шукати правду, голова облради Ширма навіть поставив на голосування пропозицію щодо розгляду питання надання тих погоджень по Народичам, але депутати це не підтримали. Нуль голосів дала фракція БПП. Нуль голосів надали свободівці та опозиційний блок. Нуль дала Самопоміч. Нуль дала і борець за права народу Радикальна партія Ляшка.

На зауваження депутатам обласної ради від мешканців Народичів щодо децентралізації, підвищення ролі місцевих громад та зловживань з боку голови обласної ради і десятків мільярдів гривень Володимир Ширма з полегшенням сказав: «Все, рішення прийнято»…

Ось так мешканців Житомирської області вчергове здивувала влада. Але відтепер можна точно зрозуміти, що таке принципи наших депутатів та чиновників. Чи це чесність, порядність і принциповість? Чи це ті самі десятки й десятки мільярдів гривень!!!

Можливо, є такі чиновники та депутати, які принципові, порядні та які не продаються за гроші. Але вони залюбки продаються за великі гроші.  Так сьогодні гірко жартують українці. Але якщо без жартів, то справа тут не в честі та гідності, які вчергове розтоптала влада. А справа тут – мабуть, у тих десятках мільярдів гривень…

Руслан Былецький

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*