Home » ЕКОНОМІКА » ЄС виключив п’ять фірм КНР із чорного списку за відмову працювати з Росією

ЄС виключив п’ять фірм КНР із чорного списку за відмову працювати з Росією

Євросоюз виключив п’ять китайських фірм із списків санкцій після того, як Пекін пообіцяв припинити постачання європейських товарів російським військовим. Про це пише South China Morning Post.

У КНР заявили, що добиватимуться того, щоб п’ять описаних компаній припинили перепродаж високотехнологічних товарів європейського виробництва, які йдуть на озброєння Росії. Два дипломати з ЄС також пояснили, що цю угоду можна розглядати як перевірку того, чи Китай діє сумлінно.

За словами інших дипломатів та чиновників, знайомих із питанням, у проекті списку санкцій залишаються три компанії. Вони були визнані російськими організаціями, які працюють у Китаї. Але якщо і китайські фірми продовжать продавати заборонені європейські товари російським покупцям у військовій сфері, їх можуть відразу включити в чорний список, підкреслює SCMP.

У деяких випадках компанії звинувачуються у постачанні мікрочіпів, які використовують для крилатих ракет. Обговорення відбулося після того, як посол Китаю в ЄС Фу Конг публічно поскаржився, що Брюссель не надав доказів того, що ці китайські фірми надають лазівку, через яку європейські високотехнологічні товари можуть потрапити до Росії.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*